Lista zajęć Natasza Słysz-Czaja Teatr Z NATURY - Dziecięca i Młodzieżowa Teatralna Scena Solvay

Teatr Z NATURY - Dziecięca i Młodzieżowa Teatralna Scena Solvay

Kategoria

sztuka / teatr

Opis

Założeniami Teatru Z NATURY są obudzenie i pogłębianie kreatywnego potencjału w aktorkach i aktorach. W trakcie tworzenia naszych spektakli będziemy korzystać z różnych technik improwizacyjnych, co pozwoli wydobyć z młodych adeptów sztuki aktorskiej walorów , jakimi obdarzyła ich natura. Każdy człowiek jest jedyny i niepowtarzalny , a będąc częścią jednego organizmu , jakim jest zespół teatralny, nada mu wyjątkowy charakter. Dlatego naszym celem jest tworzenie spektakli, w których obok pięknych , wielkich kreacji aktorskich , pokażemy istotną pracę zespołu teatralnego .Spektakle będą powstawać w oparciu o już istniejące scenariusze lub nowe, stworzone podczas zajęć. Jeśli obudzi się w zespole umiejętność scenopisarska.

Teatr Z NATURY stanie się dla Was miejscem kreatywnej zabawy, dlatego nie może Was zabraknąć!

TERMIN: Poniedziałek 18:00-19:30

Cena: 110 zł/550 zł /1100 zł
miesiąc/semestr/rok

Prowadząca:
Natasza Słysz-Czaja - aktorka. Od wielu lat związana z Teatrem Otwartym oraz z Krakowskim Biurem Promocji Kultury. W listopadzie 2019 roku założyła własną formację teatralną MIŚ (Miłość Iskrą Światła). Jest producentką bajek teatralnych, do których sama pisze scenariusze, tworzy kostiumy, lalki i scenografię. Występuje w nich także jako aktorka. Ponieważ w trakcie spektakli korzysta z technik improwizacyjnych, będzie chciała nauczyć tego również dzieci podczas swoich zajęć. Zależy jej przede wszystkim na swobodnym byciu na scenie. Dlatego zajęcia będą polegały na wykonywaniu ćwiczeń związanych z improwizowaniem, ale także z rozwijaniem dykcji, swobody w poruszaniu się na scenie i interpretacji tekstu. Ważna jest dla niej współpraca między aktorami na scenie, dlatego podczas zajęć będzie rozwijać w dzieciach wrażliwość na partnera scenicznego.
Pokaże im, że Teatr to świetna zabawa.

Zorganizowanie poszczególnych zajęć będzie uzależnione od liczby chętnych. W zależności od liczby zainteresowanych możliwe są również korekty cen. Po uzgodnieniu z uczestnikami zmianie mogą także ulec proponowane terminy

Recenzje

brak recenzji

Inni klienci oglądali również