Mikromodelarstwo i gry strategiczne

Kategoria

sztuka / modelarstwo

Opis

Mikromodelarstwo i gry strategiczne
W pracowni mikromodelarstwa pasję dowodzenia łączymy ze sztuką modelarstwa redukcyjnego, rywalizację na polu bitwy z pogłębianiem wiedzy historycznej o epoce.

Na zajęciach wykonujemy modele terenu, niezbędne do ustawienia pola bitwy oraz modele sprzętu potrzebnego do wyposażenia wojsk. Odwzorowujemy konkretne, historyczne jednostki wojskowe. Odtwarzamy realia pola bitwy z określonego okresu historycznego po to, by samą bitwę rozgrywać według własnego planu. Zwieńczeniem zajęć jest organizowany co roku przez Dom Kultury Śródmieście Warszawski Konwent Gier Strategicznych – Grenadier. Uczestnicy imprezy biorą aktywny udział w turniejach oraz nauce gier bitewnych. W ramach Konwentu odbywają się również pokazy historycznych gier bitewnych i planszowych, prezentacje makiet rekonstrukcji historycznych czy inscenizacje historyczne.

W cenie zajęć zapewniamy farby do malowania modeli i inne niezbędne narzędzia. Każdy uczestnik ma też zapewnione miejsce do przechowywania swoich materiałów i rzeczy. Pracownia jest wyposażona w plansze do gry, zbiór modeli umożliwiający gry. Dodatkowe modele uczestnicy zapewniają sobie we własnym zakresie.

Mikromodelarstwo i gry strategiczne – Pracownia „Strateg”
młodzież od 11 lat, dorośli

czwartki: 16.30–20.30
piątki: 17.00–21.00
sobota: 09.30–16.30

opłata miesięczna: 100 PLN*

prowadzą:
Tomasz Kowalczyk – jest absolwentem Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. Jana Kochanowskiego w Kielcach i Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Jego pasją zawodową jest teoria zarządzania strategicznego, w tym zarządzanie logistyką i gospodarką transportową. Jego hobby to wargaming, mikromodelarstwo i gry strategiczne.

Robert Rycharski – wykształcenie wyższe, pasjonat historii, sztuki wojennej, historii oręża, munduru i barwy wojskowej, weksylologii, heraldyki, genealogii, wargamingu i gier strategicznych, modelarstwa oraz mikromodelarstwa. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie pracy z młodzieżą.

  • Po uiszczeniu opłaty można uczestniczyć w dwóch zajęciach na tydzień.

Pracownie Artystyczne, ul. Foksal 11, IV p.
dks.art.pl

Recenzje

Instruktorzy bardzo merytoryczni, obdarzeni dużą wiedzą tak historyczną jak również w zakresie technik modelarstwa. Dobra współpraca. Mogą wiele skorzystać i duzi i mali. Dariusz
Dariusz Ż.
09.08.2023 18:50

Inni klienci oglądali również