Lista zajęć Zenon Szurpita Warsztaty bębniarskie

Warsztaty bębniarskie

Opis

Słowo djembe w języku ludu Bambara (Anke djé, anke bé) znaczy – razem w pokoju, w harmonii. Opisuje to idealnie warsztaty bębniarskie w artusowej filii Dom Muz Podmurna – muzykę tworzy grupa, która doskonale się dopełnia, wykorzystując przy tym rytm, czyli najstarszą znaną formę integracji. Dlatego też, by grać na djembe i dundunach nie trzeba być muzykiem! Nasze spotkania z muzyką afrykańską adresowane są zarówno do osób początkujących, jak i tych, którzy grają na „bębnach” już od dłuższego czasu. Przyjdź, spróbuj i zostań na dłużej! Grą na bębnach wyzwalamy dobrą energię – każdorazowo jest to zabawa i radość ze wspólnego grania. Bębny czekają, ale możesz zabrać ze sobą również swój.

Jako efekt warsztatów bębniarskich w 2019 roku powstała toruńska formacja Djembnięci, grająca wioskowe rytmy Afryki Zachodniej po współczesne aranżacje baletowe.

Recenzje

Świetni ludzie, wspaniała atmosfera. Nie ma toksyny, wszyscy są na "ty", pomagają sobie wzajemnie i grają dla przyjemności ^^ na tych warsztatach uczysz się tylko przy okazji, bo głównie chodzi o to aby się dobrze bawić i zrelaksować
Gabriela G.
14.02.2023 10:59
Dorota J.
06.02.2023 08:35