Flamenco

Kategoria

Opis

Zajęcia odbywają się w poniedziałki o godz. 17.00 (grupa 7+) oraz 18.15 (dorośli).

"Duende, tak Hiszpanie nazywają bliżej nieokreślony stan euforycznego uniesienia, swego rodzaju oczyszczenia - bo flamenco to magia, która rozwija i ciało i ducha. Zapraszam na swoje zajęcia"

Zalecany strój :
na początek nie jest wymagany profesjonalny strój,
najważniejsze są buty - na szerokim,niewielkim obcasie,optymalnie z paskiem przytrzymującym stopę, spódnica szeroka długa lub do połowy łydki pod spódnice wygodne legginsy lub dres

Patrycja Forster
Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła w 2005r., regularnie uczęszczając na zajęcia taneczne: Latino Solo i Rock’n Roll Solo, następnie kilka lat szkoliła się w zakresie Tańca Orientalnego. Flamenco zajmuje się od 10 lat, od 6 lat prowadzi regularne zajęcia w Studio Duende oraz udziela lekcji indywidualnych. Prowadzi również regularne zajęcia w Studio Tańca i Ruchu Twist w Błoniu, Szkole Tańca Dance Impact w Piastowie oraz współpracuje ze Szkołą Tańca Mat Dance Studio prowadzoną przez Mateusza Mielcarza i Domem Kultury Wygoda. Od września 2017r. nawiązała współpracę ze Szkołą Podstawową Trampoline. Pierwszą styczność z tańcem flamenco miała na letnich warsztatach w Lądku Zdrój, w Warszawie uczęszczała na zajęcia do najstarszej i jednocześnie pierwszej w Polsce szkoły tańca ukierunkowanej tylko i wyłącznie na naukę tej formy, tam też zdobywała doświadczenie instruktorskie prowadząc kursy wakacyjne oraz lekcje indywidualne. W tym czasie szkoliła się także na cyklicznych warsztatach u wybitnych tancerzy flamenco z Hiszpanii, takich jak: Yasaray Rodriguez, Leonor Leal, Vicky Barea, Antonio de Veronica. Miała wielką przyjemność uczęszczać przez rok na regularne zajęcia ze znakomitymi i wszechstronnie wykształconymi tancerzami z Hiszpanii: Elvirą Gutierrez Pelayo oraz Diaa Eddin Homsy. Z polskich tancerek ceni sobie najbardziej Nadię Mazur i Martę Dębską i pod ich okiem nadal poszerza swój warsztat. Jest jedną z tancerek Teatru Tańca FlamencoArte Nadii Mazur, z którym wystąpiła m.in. w finale programu Taniec z Gwiazdami (maj 2016). W ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 tańczyła w widowisku „Hiszpańska noc z Carmen. Zarzuela Show” razem z kilkusetosobową grupą artystów. Jako solistka uczestniczyła w corocznym święcie kultury hiszpańskiej "Hiszpańska niedziela na Solcu"(przy współpracy z Akademią Flamenco Arte), brała udział w organizacji wieczorków hiszpańskich w warszawskich klubach (współpraca z ED Szynszyl, Szpilki po godzinach), dnia kultury flamenco(społeczne gimnazjum na Bemowie). Chętnie angażuje się też w inicjatywy społeczne - jako wolontariuszka brała udział w spektaklu dla seniorów (Zakład Opieki Zdrowotnej Konwentu Zakonu Bonifratrów) oraz w Rodzinnym Pikniku Tanecznym, zorganizowanym dla 1,5 rocznego Jasia z nowotworem mózgu, a także wraz z grupą studentów resocjalizacji odwiedziła Dom Poprawczy w Falenicy, gdzie dała pokaz taneczny i poprowadziła warsztaty. Została również zaproszona jako gość do projektu PokOlenia z Przytupem, w który zaangażowała także swoje uczennice.

Trochę o flamenco :
to coś więcej niż taniec. Jest to zjawisko kulturowe które obejmuje zarówno taniec, śpiew jak i gitarę. Nie można dobrze tańczyć flamenco jeśli nie rozumiemy muzyki i nie potrafimy współpracować ze śpiewakiem. Na zajęciach oprócz prawidłowej postawy, ruchu rąk oraz wybijania rytmu nogami (co jest nieodłącznym elementem tańca i niejako wizytówką Flamenco) będziemy poznawać rytm, jak wyczuć go w gitarze, jak wybijać rytm rękoma, będziemy uczyć się jak poprzez ruch opowiadać o sobie, o otaczającym nas świecie i o tym jak go postrzegamy, bo taniec to przede wszystkim opowieść historii, którą nosimy w sobie. Opowieść nie tylko o radosnych wydarzeniach z naszego życia, ale także o smutnych momentach, które dotyczą każdego człowieka. Większość z nas czuje obawę przed okazywaniem trudnych emocji takich jak smutek, rozpacz, gniew. Flamenco pozwala nam bez strachu przed oceną innych ujawnić to co chowamy gdzieś głęboko w zakamarkach swojej duszy, to co wstydzimy się wyrażać, czego nie chcemy mówić na głos.

Instruktor

Brak przypisanego instruktora

Recenzje

brak recenzji