Lista zajęć Agnieszka Świsulska Wióry lecą //zajęcia stolarskie//

Wióry lecą //zajęcia stolarskie//

Kategoria

inne / majsterkowanie

Opis

Drewno to najstarszy materiał, z którego człowiek wyrabiał użyteczne przedmioty. Warto poznać dawne i nowoczesne techniki jego obróbki.
Podczas warsztatów uczestnicy poznają różne gatunki drewna i sposoby pracy z nimi. Będą używać dedykowanych narzędzi i samodzielnie dostosowywać rozmiary desek, listew, kołków itp. do wymagań projektu. Stworzą prace z użyciem połączeń metalowych, ale i takie, bez użycia gwoździ. Nauczą się, jak łączyć różnorodne faktury, odmienne materiały, np. plastik, metal, szkło z drewnem oraz jak ekologicznie pomalować stworzony przedmiot i zakonserwować go przed wpływem czynników pogodowych.
Każdy nowy projekt rozpocznie się od wykonania rysunku a zakończy gotowym produktem, aby uczestnik poznał każdy etap pracy. Niektóre bardziej skomplikowane przedmioty będą potrzebowały realizacji przez kilka spotkań, ale efekt Was zadziwi.
Warsztaty okraszone będą ciekawostkami dotyczącymi tworzonych przedmiotów, ich historii i opowieści o materiałach, jakie są używane.
Warsztaty to okazja do rozwoju samodzielności, kreatywności, wizualizacji i realizacji pomysłów, a także wzmocnienia motoryki i koordynacji ruchowej dzieci i młodzieży.

Opłaty, kategoria wiekowa:
DZIECI I MŁODZIEŻ: /7-13 LAT/
280 zł m-c, 1 x tyg. 90 min.

Termin zajęć:
Czwartek:
godz. 17:00-18:30 (7-9 lat)
godz. 18:45-20:15 (10-13 lat)

Recenzje

julia K.
23.03.2023 17:22
Joanna K.
19.09.2022 21:37