Lista zajęć Nauka gry na gitarze

Nauka gry na gitarze

Opis

„Wszystko, co dobre, przyszło do nas z Zachodu: zlewozmywak, durszlak, gitara elektryczna”.
KRZYSZTOF SIKBA

Podczas kursu warsztatów gitarowych uczniowie będą doskonalili technikę gitarową, a wraz z tym zyskają umiejętności również w innych aspektach muzyki. Uczniowie otrzymają wiedzę z rozmaitych zakresów zaczynając od nauki "słownictwa" akordowego poprzez uczenie się piosenek. Inne obszary wiedzy obejmować będą (w zależności od wieku, poziomu zaawansowania, indywidualnych preferencji estetycznych oraz zainteresowania):

  • improwizację (będzie to świetna okazja do pogrania razem, będziemy improwizować nasze własne solówki, nauczymy się dobierać własne dźwięki tak, żeby potrafić wyrazić się w języku muzycznym i tworzyć własny, typowy tylko dla nas samych styl wypowiedzi)

  • podstawy teorii muzyki (codczaruję pogląd, że teoria muzyki musi być trudna i nudna, przy odpowiednim spojrzeniu jest to zarówno świetna zabawa intelektualna jak i bardzo pomocne narzędzie, które okaże się nam bezcenne w trakcie naszej muzycznej podróży!)

  • harmonię (na podstawie repertuaru muzyki zespołów takich jak: Velvet Underground, The Beatles czy Radiohead, będziemy stopniowo poznawać różne kolory, układy dźwięków, rozpracowywać ich ułożenie względem siebie by w końcu wymyślać własne progresje akordowe, własne następstwa harmoniczne, nawet własne akordy)

  • ćwiczenia rytmiczne (wyklaskiwanie rytmów, wypracowywanie dobrego poczucia czasu, precyzji oraz świadomości rytmicznej, żeby umieć dopasować środki rytmiczne do repertuaru, nad którym aktualnie będziemy pracować)

  • pisanie własnych riffów, piosenek, ćwiczeń (gdy poznamy nowy akord, skalę, rytm, jakieś ćwiczenie etc. - dlaczego by w oparciu o któryś z tych elementów nie napisać piosenki, wymyślić własnego ćwiczenia lub melodii - w skrócie - pójść krok dalej, doprowadzić jakiś pomysł do jego innej formy, zdekonstruować, "wykrzywić", nie traktować utworów jako dogmat, jako coś nienaruszalnego, traktować wytwory kultury jakimi np. są piosenki jako zaproszenie do np. reharmonizacji - tj. rekontekstualizacji melodii poprzez osadzenie jej w nowym otoczeniu harmonicznym - w skrócie "wyrzucamy" istniejące akordy, zostawiając melodię po czym dobieramy nowe, własne akordy dopasowując je do zastanej melodii itp. Wykorzystajmy wiedzę, którą poznajemy jako okazję do własnej inwencji, rekombinacji co przyczyni się lepszego rozumienia naszej wiedzy i będzie twórczą zabawą z materiałem dźwiękowym!)

Celem stopniowego wprowadzania w.w zagadnień będzie budowanie wiedzy i umiejętności grania na gitarze w sposób angażujący ucznia/uczennicę na różnych płaszczyznach (np. ruchowej poprzez ćwiczenia na technikę prawej i lewej ręki lub wspomnianymi ćwiczeniami rytmicznymi polegającymi na klaskaniu/wystukiwaniu rytmów równocześnie wspierając rozumienie koncepcji improwizacji, budowy piosenek, budowy akordów itd. integrując ze sobą oba te aspekty).

Na zajęcia zapraszam dzieci i młodzież chcące się uczyć gry od podstaw jak i do tych na każdym wyższym poziomie zaawansowania. Osoby dorosłe, które chciałyby zacząć bądź kontynuować swoją przygodę z gitarą są również mile widziane!"
Błażej Szyzdek

Koszt jednych zajęć:
zajęcia indywidualne:
75zł - 45'
85zł - 60'
zajęcia dla dwóch osób:
100zł - 60'

Zapisy i wpłaty za zajęcia prosimy robić przez tutaj poprzez "zapisz się" lub wpłatą na konto:

Bank Millennium 39 1160 2202 0000 0005 0750 5363
podając w tytule przelewu
imię i nazwisko uczestnika, placówkę, nazwę zajęć

Instruktor

Brak przypisanego instruktora

Lekcje

Grupy:
Wszystkie
Grupa I
Grupa II


Brak ustawionych lekcji

Recenzje

brak recenzji