Lista zajęć Pracownia Fotografii Artystycznej

Pracownia Fotografii Artystycznej

Kategoria

sztuka / fotografia

Opis

Zajęcia prowadzi Maria Tymińska.
Fotografuje i jest nauczycielem akademickim. Od 20 lat z wielką pasją łączy te dwie odsłony życia. Od roku 2007 należy do Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego.

W fotografii fascynuje Ją odkrywanie piękna obecnego wokół nas. Z tego faktu wynika szerokie spektrum tematów, które fotografuje. Jest więc portret, pejzaż, drzewo, zwierzę, architektura czy wreszcie nierealne formy realnych obiektów oraz obrazy artystyczne. Bliski jest Jej również nurt fotografii humanistycznej. Jak sama mówi - piękno jest wszędzie, chociaż nie jest ono widoczne i do końca zdefiniowane. Fotografia jest jak poezja - ma tę unikalną wartość, że nie zmusza do pośpiechu; przywraca potrzebę zatrzymania się, przeżycia pogłębionej refleksji nad treściami ukrytymi między wierszami.

W fotografii ceni poetycką nostalgię, tajemniczość obrazów widzianych przez obiektyw. Jej prace często zaskakują, zadają pytania i nie udzielają odpowiedzi. Stara się tworzyć historie opowiadane ulotnymi chwilami zatrzymanymi "na wieczność" w kadrze.

Swoje prace prezentuje zazwyczaj w wersji drukowanej w odpowiednim formacie i najczęściej we wnętrzach galerii. Fotografia wydrukowana, piękne światło i Jej ulubiona klasyczna tonacja czarno-biała, tworzą ten specyficzny klimat medytacji, rezonansu emocjonalnego jaki proponuje odbiorcy.

Instruktor

Brak przypisanego instruktora

Lekcje

Brak ustawionych lekcji

Recenzje

brak recenzji