Lista zajęć Zespół Pieśni i Tańca ŁÓDŹ i Grupa Młodzieżowa

Zespół Pieśni i Tańca ŁÓDŹ i Grupa Młodzieżowa

Kategoria

taniec / ludowy

Opis

Zespół Pieśni i Tańca „Łódź” powstał w 1983 roku i rozwija się pod opieką Centrum Kultury Młodych.
Tancerze prezentując niepowtarzalne piękno obrzędów, strojów, pieśni i tańca wielu regionów Polski propagując wartości kultury narodowej w kraju i za granicą.
Wciąż poszerzany program i dynamiczny rozwój gwarantują naszym grupom tanecznym uznanie i popularność wśród licznej publiczności zarówno w kraju, jak i za granicą.
Pieśni, tańce i obrzędy przedstawione przez zespół na scenie, barwnie i żywo opisują urodę oraz rozmaitość wybranych regionów. Pokazują również autentyzm i piękno polskiego stroju ludowego.
Zespół jest członkiem Stowarzyszenia Polska Sekcja C.I.O.F.F. (Międzynarodowa Rada Stowarzyszeń Folklorystycznych Festiwali i Sztuki Ludowej).
Za swoją wieloletnią działalność artystyczną Zespół PiT„Łódź” otrzymał
nadaną przez Radę Miejską w Łodzi „Odznakę za Zasługi dla Miasta Łodzi”. Wielokrotnie uczestniczył w prestiżowych międzynarodowych festiwalach folklorystycznych zdobywając cenne nagrody i wyróżnienia, m.in. w: Belgii, Francji, Holandii, Portugalii, Hiszpanii, Grecji, Niemczech, Turcji, Izraelu, Egipcie, Włoszech, na Węgrzech, na Cyprze, Sardynii.

Instruktor

Brak przypisanego instruktora

Recenzje

brak recenzji

Inni klienci oglądali również