Lista zajęć Paulina Metkowska Było sobie miasto - warsztaty architektoniczne 7-12 lat, sobota godz. 10:00-11:30

Było sobie miasto - warsztaty architektoniczne 7-12 lat, sobota godz. 10:00-11:30

Kategoria

edukacja / inne

Opis

Zapraszamy dzieci w wieku 7-12 lat na warsztaty konstruktorsko - architektoniczne Było sobie miasto, które będą odbywały się raz w miesiącu w soboty w godz. 10.00-11.30 w poniżej wymienionych terminach.

„Było sobie miasto” warsztaty konstruktorsko-architektoniczne - zajęcia mają na celu rozwijać świadomość przestrzenną oraz (za pomocą praktycznych zadań) zapoznawać z podstawami wiedzy nt. architektury, urbanistyki, głównymi zasadami działania miasta. Chcemy wzbudzać w uczestnikach zainteresowanie przestrzenią, w której się poruszają i którą zamieszkują, kształtować zrozumienie procesu projektowania i realizacji budowli. Pomagać poznawać tradycje architektoniczne oraz rozwijać świadomość społeczną. Podczas zajęć dzieci wykonują modele mostów, makiety domów i miast, akwedukty, wieże ciśnień, różne rodzaje dachów itp. Pracujemy przy pomocy specjalnych klocków konstrukcyjnych, materiałów modelarskich, artykułów papierniczych, w budowie wieży ciśnień pomogą nam akcesoria akwarystyczne. Cześć stworzonych konstrukcji dzieci będą mogły zabrać ze sobą do domu.

TERMINY I TEMATY WARSZTATÓW:
8.10 Ekologiczne miasto
Co sprawia, że miasto jest przyjazne mieszkańcom? Jak miasta wyglądały kiedyś, a jak wyglądają dzisiaj? Czego możemy się uczyć od naszych przodków?
Wspólnie stworzymy makietę ekologicznego miasta.

19.11 Dachy i sklepienia
Czy kształt dachu ma jakieś znaczenie? Dlaczego dachy w górach są bardziej strome niż te na Mazowszu i co wspólnego z dachem mają starożytni Persowie i klimatyzacja? Porozmawiamy o dachach w różnych miejscach i czasach (jak kiedyś zabezpieczano domy?). Dowiemy się, czym jest krokiew i kalenica, następnie stworzymy własne konstrukcje - dachy.

10.12 Architektoniczne Cuda Polski
Jakie są najbardziej wyjątkowe i znane budowle w Polsce? Na zajęciach wybierzemy się w pasjonującą podróż po naszym kraju. Porozmawiamy o zabytkach, ciekawych obiektach i wyjątkowych dziełach architektów. Każdy uczestnik skonstruuje budynek z wcześniej przygotowanych materiałów.

21.01 Topografia
Czym zajmuje się topograf i co to jest topografia? Dlaczego otoczenie i położenie budynków jest równie ważne jak ich projekt? Na zajęciach stworzymy modele terenu. Porozmawiamy o tym jak wybrać dobre miejsce na budowę domu.

11.03 Wyspa Wielkanocna
Gdzie znajduje się Wyspa Wielkanocna i z czego (związanego z architekturą) znana jest na całym świecie? Dowiemy się gdzie leży Wyspa Wielkanocna. Porozmawiamy o Parku Narodowym Rapa Nui i stworzymy własne modele Moai (posągi wykonywane przez mieszkańców wyspy).

15.04 Warszawska starówka
Jak stara jest warszawska starówka i co ma wspólnego z kopaliną soli w Wieliczce? Czym jest kamienica i gdzie mieszkał Bazyliszek? Na zajęciach dowiemy się czym jest zabytek i lista światowego dziedzictwa UNESCO. Stworzymy makietę warszawskiej starówki.

13.05 Wieże ciśnień i akwedukty
Jak to się dzieje, że mieszkańcy mają wodę w kranie? Czym są filtry, wieże ciśnień i akwedukty?
Na zajęciach dowiemy się skąd woda bierze się w naszych domach, poznamy różne sposoby dostarczania wody do miast i skonstruujemy własną wierzę ciśnień.

3.06 Koloseum
Jaką rolę w Rzymie pełniło Koloseum i co ma wspólnego z naszym Stadionem Narodowym?
Podczas zajęć dowiemy się co sprawiło, że Koloseum do dziś jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych budynków na świecie. Porozmawiamy o architekturze w Rzymie (jakie jeszcze znane budynki znajdują się w okolicy?). Zbudujemy własne Koloseum.

Koszt: 50 zł/ 1 osoba.
Dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny wydanej w Gminę Stare Babice udzielamy 20% zniżki (koszt 40 zł).Opłata ze zniżką możliwa tylko po okazaniu KDR w kasie Domu Kultury. Kasa czynny pn-pt. w godz. 8:00-16:00, śr. 10:00-18:00. Płatność przelewem za pomoca PAYu przez www.strefazajec.pl lub kartą w kasie Domu Kultury Stare Babice do soboty 8.10.2022.

Zajęcia odbędą się dla grupy minimum 8 osobowej.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt pod numerem telefonu 22 487 18 70 lub 22 487 18 48.
Zapraszamy!

Recenzje

brak recenzji