Lista zajęć Sowy - tajemnicze i nieuchwytne warsztaty etnograficzne

Sowy - tajemnicze i nieuchwytne warsztaty etnograficzne

Kategoria

sztuka / rękodzieło

Opis

Zapraszamy dzieci w wieku 6 -12 lat do Pracowni Etnograficznej w Eko Dworcu na warsztaty Sowy – tajemnicze i nieuchwytne. Wierzenia i symbole z różnych kultur.

Sowa to ptak nocy, od wieków owiany tajemnicą. Przypisywano jej mądrość i magiczne moce. Wierzenia dotyczące sów pochodzą z różnych zakątków świata. Sowy były wiązane z bogami, uznawano je za opiekuńcze zwierzęta totemiczne, czy też posądzano o niesienie złych wróżb. Na zajęciach poznamy najciekawsze legendy prezentujące sowy w różnych kulturach. Zastanowimy się, jakie współcześnie nadajemy sowie atrybuty, a także wykonamy pracę plastyczną z sowim motywem.

Osobą prowadzącą będzie pani Justyna Orlikowska - antropolożka, edukatorka i badaczka, zaangażowana w projekty dotyczące szeroko pojętego dziedzictwa kulturowego, lokalnych tradycji i kultur regionalnych, a także projekty dotyczące wielokulturowości oraz współczesnych nurtów antropologii.

Stowarzyszenie „Pracownia Etnograficzna" im. Witolda Dynowskiego (SPE) to organizacja pozarządowa skupiająca przede wszystkim etnografów i antropologów kultury. Obszarem zainteresowań jest zarówno tradycyjna kultura ludowa, jak i współczesność np. procesy emancypacyjne, problemy grup mniejszościowych, czy współczesne rozumienie dziedzictwa. Do celów Stowarzyszenia należą m.in. budowanie postaw otwartości i tolerancji, rozumienia własnej kultury, przełamywania stereotypów, umiejętności odczytywania kodów kulturowych i posługiwania się nimi, wspieranie i pielęgnowanie dziedzictwa kulturowego, promocja etnologii jako nauki. Pracownia Etnograficzna realizuje projekty badawcze, dokumentacyjne, edukacyjne i popularyzatorskie.

Instruktor

Brak przypisanego instruktora

Lekcje

# Data Czas trwania Grupa Miejsce
1 nd, 15:00
02.10.2022
2 godz. Piaseczno,
Pracownia Spotkań - Dworzec Kultura

Recenzje

brak recenzji