Lista zajęć Warsztaty EKOzmiana. Zamień plastik na ... .14.01.2023

Warsztaty EKOzmiana. Zamień plastik na ... .14.01.2023

Kategoria

edukacja / inne

Opis

Podczas warsztatu "Zmień plastik na..." popracujemy nad tym, w których miejscach możemy usunąć plastik w naszym życiu i czym go zastąpić. Dlaczego plastik jest problemem i czy zawsze nim jest? Jak zmniejszać produkcję plastikowych śmieci, by nie wymagało to od nas ogromnego wysiłku? Jakie są dobre alternatywy dla plastiku? Greenwashing (czyli eko ściema) w temacie plastiku i ekologii - na co zwrócić uwagę? Zapraszamy na wspólny czas, gdzie w miłej atmosferze, bez oceniania popracujemy nad zrobieniem czegoś dobrego i dla planety, i dla nas samych.

Przed warsztatami prosimy Was, abyście przez kilka dni przyglądali się temu, co ląduje w Waszym koszu na plastik i metal.

TERMIN: 14 stycznia 2023 r.
GODZINA: 10:00 - 13:00
MIEJSCE: Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu
DLA KOGO: rodzin z dziećmi, osób starszych, młodzieży, dorosłych. (dzieci mogą uczestniczyć w warsztatach pod opieką osoby dorosłej).
PROWADZĄCA: Marta Zwolińska

Marta Zwolińska - autorka podcastu o angażowaniu się w klimat "PO CO TO EKO", eko-edukatorka, animatorka warsztatów "Mozaika Klimatyczna". Z wykształcenia socjolożka, była prezeska Stowarzyszenia Górnośląski Klaster Kreatywny i specjalistka w zakresie komunikacji, w tym komunikacji zmian z prawie 10-letnim stażem.
Prywatnie żona, mama Janka i Edwarda.


Projekt EKOzmiana

Chociaż jeszcze kilka lat temu ekologiczne rozwiązania wymagały od nas większych nakładów pieniędzy, czasu lub energii, dziś jest wręcz odwrotnie. Oto prosty przykład: zrezygnowanie z wody butelkowanej na rzecz kranówki – jest to banalnie proste, ekologiczne i ekonomiczne. A skoro te eko-zmiany przynoszą nam nagrodę również w postaci oszczędności, warto zacząć wprowadzać je w życie już dziś. Zwłaszcza że ich wdrożenie nie wymaga od nas dużego wysiłku.
Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu dzięki wygranemu grantowi w V edycji konkursu Moje miejsce na Ziemi od grudnia 2022 do czerwca 2023 r. realizować będzie projekt „EKOzmiana”. Projekt sfinansowano ze środków Fundacji ORLEN.
W ramach inicjatywy organizowane będą bezpłatne warsztaty dla mieszkańców Gminy Suszec, których celem jest podniesienie świadomości ekologicznej oraz pokazywanie alternatywnych rozwiązań w duchu zero waste. Na warsztatach będziemy spotykać się co miesiąc, w sobotnie przedpołudnie. Działania kierujemy do szerokiego grona odbiorców, w tym: rodzin z dziećmi, osób starszych, młodzieży itd. A jakie warsztaty zaplanowaliśmy?

przerabianie ubrań, czyli napraw, przerób i nie wyrzucaj!,
zamień plastik na ...
kuchnia zero waste,
naturalne środki czystości i ekokosmetyki,
odnawianie mebli,
łąka kwietna,
*moc kompostownika.

Udział w warsztatach jest bezpłatny, będziemy jednak prosić o przygotowanie/zabranie kilku niezbędnych rzeczy (np. fusy z kawy).

Na każde warsztaty należy zapisać się oddzielnie.

Instruktor

Brak przypisanego instruktora

Recenzje

brak recenzji