Lista zajęć NiedalEKO - Jaki kształt ma woda? Warsztaty z techniki monotypii

NiedalEKO - Jaki kształt ma woda? Warsztaty z techniki monotypii

Kategoria

sztuka / rękodzieło

Opis

Podczas warsztatów poznamy technikę monotypii i wykorzystamy jej malarską specyfikę do stworzenia grafik inspirowanych tematem wody. Będziemy eksperymentować z kolorami i gradientami, jak również z kolażowymi kształtami i ich kompozycją, odpowiadając przy tym na hasła - inspiracje związane z tematem wody.

Przy monotypii farby nakłada się bezpośrednio na matrycę za pomocą wałka i pędzla, bez tworzenia uprzednio reliefu na matrycy. Monotypia cechuje się dużą przypadkowością oraz malarskimi przetarciami kolorów. Różne sposoby nakładania farb i dodawanie wycinanych elementów pozwalają na eksperymentalne podejście do tej techniki graficznej.

Warsztaty będą równocześnie okazją do zapoznania się z pracownią grafiki warsztatowej i druku odbitek przy użyciu prasy graficznej.

Zapewniamy wszystkie potrzebne narzędzia do pracy.

Prowadząca: Monika Proniewska/Hekla Studio

Data: 18.03.2023, godz. 11.00-15.00
Cena: 100zł
Miejsce: racownie Artystyczne DKŚ, Foksal 11, 1 klatka, IVp

Monika Proniewska - projektantka graficzna i ilustratorka, współtwórczyni warszawskiego studia graficznego Hekla. Prowadzi pracownię grafiki warsztatowej w Domu Kultury Śródmieście. Monika zajmuje się projektowaniem graficznym (książek, identyfikacji wizualnych, plakatów) oraz ilustracją. W swoich projektach korzysta z różnorodnych technik plastycznych z wykorzystaniem papieru: kolażu, odręcznie rysowanych wzorów, abstrak-cyjnych faktur odbijanych na prasie graficznej. https://www.behance.net/proniewska

Instruktor

Brak przypisanego instruktora

Lekcje

# Data Czas trwania Grupa Miejsce
1 sb, 11:00
18.03.2023
4 godz. Warszawa,
Dom Kultury Śródmieście – Pracownie Artystyczne

Recenzje

brak recenzji

Inni klienci oglądali również