Lista zajęć Maciej Misztal Piątek z Offem. Praca/zawód

Piątek z Offem. Praca/zawód

Kategoria

sztuka / film

Opis

Słowo „zawód” oznacza wyuczone zajęcie zarobkowe, ale jest też synonimem rozczarowania. Ciekawe, że te dwa terminy można niejednokrotnie odnieść do tej samej sytuacji. Na kilka dni przed Świętem Pracy przyjrzymy się związkom naszej aktywności zawodowej i rozczarowań, zastanawiając się jednocześnie, co sprawia, że praca daje nam satysfakcję. Spotkajmy się!

Chapeu de bico, reż. Ricardo Saraiva (Brazylia) 18’

Carvalho, kierowca autobusu z przedmieść Sao Paulo, właśnie kupił wyjątkowy prezent dla swojego wnuka. Teraz liczy tylko na to, że jego kolega zdąży dotrzeć na nocną zmianę.

Potwór, reż. Bob Pipe (Wielka Brytania) 16’

Dawna gwiazda filmów grozy pod wpływem znajomości z piękną Madeleine uświadamia ekipie filmowej, czym jest prawdziwy horror.

Kolor pragnienia, reż. Gala Gracia (Hiszpania) 22’

Medardo hoduje owce w odległym regionie Hiszpanii. Susza dziesiątkuje jego stado. Wkrótce mężczyzna stanie w obliczu sytuacji, która wystawi na próbę jego żelazne zasady.

Pan od klocków, reż. Linda Dombrovszky (Węgry) 19’

Najstarszy pracownik fabryki klocków musi odejść na emeryturę. Kiedy uświadamia sobie, że ta decyzja uniemożliwia mu dokończenie najważniejszego projektu w życiu, postanawia walczyć.

Last Call Lenny, reż. Julien Lasseur (USA) 12’

Lenny łączy eutanazję ze swoim biznesem meblowym. Tym razem trafia na wyjątkowo wymagającego klienta.

CZAS POKAZU: 87 min

Termin: 28.04
Godzina: 19.00

Instruktor

pomysłodawca i dyrektor Lubelskiego Festiwalu Filmowego (do 2016 r. MFF Złote Mrówkojady). Absolwent Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego na kierunku Organizacja Produkcji Filmowej i Telewizyjnej. Kurator pokazów filmowych na wielu festiwalach. Od ponad 5 lat rozwija autorską metodę pracę w widownią kinową polegającą na budowaniu lokalnych społeczności za pomocą wykorzystania zjawiska kinempatii. Kierownik produkcji nagradzanych filmów dokumentalnych i fabularnych oraz wielu audycji telewizyjnych, w tym koprodukcji międzynarodowych. Twórca i animator kina offowego. Instruktor warsztatów filmowych dla młodzieży.

Lekcje

Brak ustawionych lekcji

Recenzje

brak recenzji

Inni klienci oglądali również