Lista zajęć Eko Lego na Dzień Dziecka - edukacyjne warsztaty rodzinne z programowania i elektroniki

Eko Lego na Dzień Dziecka - edukacyjne warsztaty rodzinne z programowania i elektroniki

Kategoria

edukacja / programowanie

Opis

Pakiety edukacyjne firmy LEGO są najlepszymi tego typu zestawami dydaktycznymi na świecie. Programy nauczania, na których bazujemy zostały napisane przez naklepszych dydaktyków światowych. W krajach wysoko rozwniętych tj. USA, Japonia, Wielka Brytania pakiety LEGO Education sa wykorzystywane w najlepszych szkołach. Dzieci mają także szansę brac udział w warsztatach organizowanych przez specjalne Centra Edukacyjne LEGO. Podczas warsztatów organizowanych przez eduPunkt podobnie jak rówieśnicy z innych krajów, dzieci pracują z zestawami klocków LEGO Education. Ich zadaniem jest wybudować konstrukcje z kloców, połączyć je z silnikami oraz czujnikami, a nastepnie zaprogramować na komputerze.

*

Do programowania robotów wykorzystujemy oprogramowanie LEGO, które za pomocą prostych algorytmów pozwala dzieciom ożywić roboty i wydawać im dowolne polecenia. Ostatnim krokiem jest wysłanie ułożonego programu z komputera do robota z pomocą kabla USB lub technologii Bluetooth. Program nauczania został opracowany w taki sposób, aby rozwijać cechy niezbędne w XXI w.: kreatywne myslenie, umiejętności rozwiązywania problemów i kompetencje komunikacyjne oraz promować pracę grupową. Warsztaty te to niezwykła okazja aby dzieci poznały możliwości mobilnej pracowni LEGO Education. Dodatkowym atutem pracy z komputerem podczas zajęć jest pokazanie dziecku, że komputer to świetna zabawa i edukacja.

*
eduPunkt istnieje na rynku edukacyjnym od 13 lat. DO tej pory przeszkoliliśmy ponad 12 tys. dzieci. Organizujemy zajęcia kreatywne z różnych dziedzin w przedszkolach, szkołach i domach kultury. Trenerzy prowadzący zajęcia z LEGO Education są szkolonymi edukatorami przez firmę AKCES Edukacja – generalnego dystrybutora LEGO Education na Polskę.

Wstęp bezpłatny, obowiązująca zapisy

Instruktor

Brak przypisanego instruktora

Lekcje

Grupy:
Wszystkie
17:00 - 18:00
18:15 - 19:15


# Data Czas trwania Grupa Miejsce
1 czw, 17:00
01.06.2023
1 godz. Warszawa,
Fort Sokolnickiego

Recenzje

brak recenzji

Inni klienci oglądali również