CERAMIKA ARTYSTYCZNA

Kategoria

sztuka / rękodzieło

Opis

CERAMIKA ARTYSTYCZNA

Chcesz ulepić zwierzaka? Postać z ulubionej gry lub świnkę-skarbonkę? A może filiżankę dla babci i wisiorek dla przyjaciółki? Przyjdź na ceramikę – tu z gliny powstają cuda.
Warsztaty ceramiczne mają mnóstwo zalet: kształtują poczucie estetyki, rozwijają wyobraźnię przestrzenną, usprawniają manualnie, poprawiają koordynację wzrokowo-ruchową. Zabawa z gliną wycisza, uczy skupienia i cierpliwości, a przede wszystkim jest wielką frajdą. Dzieci poznają różne techniki pracy w glinie: modelowanie z wałków, kulek i płatów, wygniatanie prostych naczyń, tworzenie przedmiotów dekoracyjnych, biżuterii i płaskorzeźb. Uczą się także szkliwić i malować angobami. Wszystkie ulepione przez uczestników prace zostaną dwukrotnie wypalone w profesjonalnym piecu ceramicznym, dzięki czemu będą trwałe i elastyczne. Po ok. trzech tygodniach (czas potrzebny na wypał i obróbkę) każda praca, bezpiecznie zapakowana, wróci do autora.

UWAGA! Osoby, które chcą dołączyć do zajęć w trakcie trwającego sezonu kulturalnego prosimy o wcześniejszy kontakt z sekretariatem. Ze względu na specyfikę zajęć i cykl tworzenia prac dołączenie do grupy możliwe jest tylko w określonym momencie.

Zajęcia:
I grupa (dzieci 9-14 lat) w poniedziałek, godz. 15.30-16.45
II grupa (dzieci 6-8 lat) w poniedziałek, godz. 17.15-18.15
III grupa (dzieci 9-14 lat) w środę, godz. 15.45-17.00
IV grupa (dzieci 6-8 lat) w środę, godz. 17.30-18.30

Instruktorka Magdalena Jaworska

Opłata: 240 zł/m-c obejmuje materiały i wypalanie

Recenzje

Natalia H.
02.10.2023 11:53

Inni klienci oglądali również