Teatr Korzeni

Kategoria

sztuka / teatr

Opis

Zajęcia w nurcie otwartego teatru prowadzącego przez sztukę performance’u, obrzędy artystyczne, pracę z ciałem, głosem i oddechem. Podczas zajęć ważne są: dystans do siebie, dobra zabawa i relaks, by przełamać tremę i otworzyć się na spontaniczne działanie w poszukiwaniu własnej prawdy.
Zajęcia obejmują pracę nad wyobraźnią, koncentracją, pamięcią, świadomością ciała, ruchem scenicznym i intuicyjnym oraz pracę nad oddechem, dykcją i emisją głosu. Uczymy się improwizacji, pracujemy nad interpretacją tekstu i dialogiem, poznając techniki aktorskie.
Na zajęcia zapraszamy osoby dorosłe poszukujące form artystycznego wyrażania siebie, które pragną przetworzyć własne emocje i wyobrażenia. W Teatrze Korzeni m.in. odkryjesz siebie na nowo, powrócisz do ulubionego wiersza, prozy, uwolnisz niewypowiedziane myśli, by zanurzyć się we własnej ekspresji, grając w autorskim spektaklu. Samodzielnie stworzymy scenariusz, wykreujemy postaci, by wreszcie poczuć ekscytację na scenie!

Grupa dla dorosłych, wtorki (co 2 tyg.) 18:30-20:30. Pierwsze zajęcia 12.09.2023
Przed zapisanim się na zajęcia prosimy o kontakt telefoniczny z prowadzącą 503 070 813

Cena:
60 zł/m-c
48 zł/m-c (rabat z kartą Rybka)

Sala widowiskowa

Prowadząca: Mariola Rodzik-Ziemiańska

Instruktor

Instruktorka zajęć artystyczno–rozwojowych i teatralnych; aktorka pieśni, wokalistka formacji „Zawiało” i „TOMrzy”; muzykoterapeutka i trenerka rozwoju, prowadząca autorskie warsztaty w „Szałasie Rozwoju” oraz w Szkole Trenerów Centrum Szkoleń i Rozwoju Osobistego Meritum w Katowicach; animatorka kultury i założycielka „Portu Sztuki”; prowadząca Teatr Korzeni oraz starsza specjalistka ds. artystycznych i edukacji kulturowej i koordynatorka Działu Artystycznego w Domu Kultury w Rybniku-Boguszowicach. Współtwórczyni Studio Mayazz i Szkoły z Wyboru.
Absolwentka Politechniki Wrocławskiej na Wydziale Górnictwa i Geologii (mgr inż. Geoinżynierii), Szkoły Trenerów MERITUM (certyfikat EQF 5 – Trener Zrównoważonego Rozwoju), Instytutu im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu (Aktorka Pieśni) oraz ASTO we Wrocławiu (certyfikat – Terapeuta Metody Muzykoterapii Integralnej). Uczestniczka wielu kursów i warsztatów, m.in. pracy z ciałem, psychologicznych, aktorskich i wokalnych z zakresu śpiewu klasycznego, jazzowego, gospel oraz śpiewu archaicznego.

Recenzje

brak recenzji