UTW

Kategoria

inne / inne

Opis

W nowym roku akademickim postanowiliśmy zreformować ofertę dla Słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Sulejówku. Pozostawiamy sprawdzone propozycje, takie jak:

 1. Zajęcia ruchowe dla seniorów odbywające się dwa razy w tygodniu.
 2. Zajęcia teatralne - Scena Seniora poszukuje nowych aktorów do kolejnych spektakli.
 3. Zajęcia muzyczne - Młodzieżówka z Sulejówka śpiewa muzykę z okresu międzywojennego, ale posiada w swoim repertuarze nowsze aranżacje i w związku z dynamicznym rozwojem poszukujemy nowych głosów do zespołu.
 4. Klub brydżowy – to propozycja dla miłośników gry w karty, zapraszamy na wieczorne piątkowe spotkania, które ćwiczą pamięć i rozwijają strategiczne umiejętności.
 5. Nauka języka angielskiego to oferta skierowana zarówno do osób początkujących jak również średniozaawansowanych. Poziom zajęć dopasowywany jest do uczestników.
 6. Emisja głosu to zajęcia mające za zadanie nauczyć słuchaczy technik wydobywania głosu. Pragniemy, aby krzyk był miły dla ucha :)
 7. Wykłady to stały punkt oferty uniwersytetu, w nowym sezonie zaproponujemy Słuchaczom osiem ciekawych wykładów o różnorodnej tematyce.

Będą również nowości. Pierwszą będą zajęcia komputerowe, które gościły w naszym programie, ale od tego roku będą realizowane w nowej odsłonie. Zmieniamy formę z tradycyjnej na nowoczesną, dlatego Słuchacz będzie mógł zapisać się na wybrany przez siebie panel:

 1. Poznaję komputer - nauka obsługi komputera od podstaw, nauka pisania, wysyłanie wiadomości email | ćwiczenia dla osób początkujących
 2. Jak połączyć komputer i telefon? Zgrywanie zdjęć, przesyłanie danych na dysk Google, udostępnianie zdjęć i wysyłanie ich przez email | ćwiczenia dla osób średniozaawansowanych
 3. Jak korzystać z Internetu? Przeglądanie stron, wiedza, zakupy, komunikacja | ćwiczenia dla osób poszukujących czegoś nowego
 4. Prezentacja multimedialna - jak przygotować prezentację, aby to, co mówimy było ciekawe i ładnie wyglądało? | ćwiczenia dla osób średniozaawansowanych, chcących posiąść nową wiedzę
 5. Internet to również rozrywka - filmy i seriale, muzyka, gry… | ćwiczenia dla osób poszukujących rozrywki
 6. Tworzenie dokumentów bardziej zaawansowanych - dokumenty tekstowe (spis treści, podział na sekcje, numery stron), arkusz kalkulacyjny, formularze i sondy (w oparciu o aplikacje google) | ćwiczenia dla osób średniozaawansowanych i zaawansowanych.

Nowością będą zajęcia fakultatywne, odbywające się w małych grupach. Zajęcia zaplanowane będą na 2 do 4 spotkań, a ich tematyka będzie następująca:

 1. Pierwsza pomoc – nauka podstawowych czynności ratunkowych, resuscytacja krążeniowo oddechowa i użycie automatycznego defibrylatora, ponadto omówienie chorób cywilizacyjnych i prawidłowych reakcji w różnych wypadkach takich jak: złamania, omdlenia, oparzenia, odmrożenia.
 2. Historia Sulejówka i okolic – koło historyczne
 3. Zakupy i ekonomia, jak się nie dać nabić w butelkę już wiemy, ale jak robić tańsze zakupy, jak korzystać z promocji?
 4. Koło podróżnicze – podróże dalekie i bliskie na każdą kieszeń.
 5. Koło czytelnicze – nowości, bestselery, a może klasyka? Porozmawiajmy o literaturze, którą warto przeczytać i polecić znajomym na dłuższe wieczory.
 6. Stolarstwo dla każdego – warsztat, podczas którego będzie można zrobić przedmiot użytkowy do domu.
 7. Smartfon i jego tajemnice – komunikacja, aplikacje i inne niuanse w pigułce
 8. Samoobrona – uczymy jak zareagować w chwilach zagrożenia.

Pragniemy, aby zajęcia fakultatywne rozwinęły się w stałą ofertę, jeśli zbierze się odpowiednio zmotywowana grupa studentów. W tym roku wprowadzamy opłatę abonamentową w wysokości 10 zł od uczestnika. W ramach tej opłaty będzie można zapisać się na wybrane przez siebie zajęcia oraz korzystać z profitów takich jak: korzystanie z bezpłatnych wydarzeń dedykowanym Słuchaczom UTW (potańcówki, pokazy przedpremierowe spektakli, koncerty oraz specjalne zaproszenia na wydarzenia) oraz 25% zniżki na wydarzenia płatne organizowane przez MDK.

Zapisz się na Uniwersytet Trzeciego Wieku, bo warto!
Opłatę abonamentową wnosimy do sekretariatu MDK.

Instruktor

Brak przypisanego instruktora

Lekcje

Brak ustawionych lekcji

Recenzje

brak recenzji