Logopedia

Kategoria

inne / inne

Opis

Indywidualne zajęcia logopedyczne dla dzieci od lat 3. W ramach zajęć przeprowadzana jest diagnoza , która obejmuje badanie artykulacji dziecka a także wywiad z rodzicem. Pozwala to na odpowiednie dostosowanie zajęć do konkretnych potrzeb, oraz pozwala aby w ramach zajęć ćwiczone były u uczestnika odpowiednie funkcje. Zajęcia prowadzone są w formie gier i zabaw. Celem terapii logopedycznej jest korygowanie zaburzeń i wad wymowy, które w różnym stopniu utrudniają osiąganie sukcesów szkolnych, czy nawet zawodowych. Zajęcia logopedyczne prowadzone są indywidualnie. Terapia logopedyczna może czasem przypominać zabawę z dzieckiem, szczególnie w trakcie stymulowania rozwoju mowy przy jego opóźnieniu (2- 4 rok życia). Terapeuta dokłada wszelkich starań, aby dziecko chętnie wykonywało proponowane zadania, było zainteresowane, a nie znudzone, czy zniechęcone propozycjami. Terapię rozpoczyna diagnoza problemu logopedycznego, w wyniku której logopeda opracowuje indywidualny programu pracy dla każdego dziecka. W programie odpowiednio dobiera ćwiczenia oddechowe, artykulacyjne, ortofoniczne i inne mające na celu wzmocnienie aparatu mowy, a w rezultacie redukcję wady wymowy, poprawę umiejętności wypowiadania się i prawidłowej budowy wypowiedzi. W czasie zajęć prowadzona jest wczesna, sylabowa nauka czytania, oraz terapia ręki. W zajęciach mogą uczestniczyć zarówno dzieci zdrowe, jak i posiadające orzeczenia do kształcenia specjalnego. Terapia logopedyczna może obejmować dzieci i młodzież z Ukrainy przebywających w naszym kraju i pragnących poprawić jakość mowy języka polskiego, czy poszerzyć zasób słów.

Prowadzący:
Bożena Dudek - logopeda, nauczyciel – pedagogika przedszkolna, wczesnoszkolna. Posiada duże doświadczenie w pracy z dzieckiem w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Potrafi pracować z dziećmi zarówno zdrowymi, jak i posiadającymi orzeczenia do kształcenia specjalnego (autyzm, asperger, zespół Downa, afazja, ADHD i inne).

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu po 45 minut - wtorek i czwartek

Cena: 80 zł/45 min.

Zajęcia indywidualne.

Przy tych zajęciach honorujemy jedynie Krakowską Kartę Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem (KKRN). Posiadanie karty upoważnia do 50% zniżki.

Ważne:
Zorganizowanie poszczególnych zajęć będzie uzależnione od liczby chętnych.

Termin zajęć będzie ustalany indywidualnie.

Pierwszeństwo zapisu mają osoby kontynuujące.

UWAGA - w trakcie zapisywania, w okienku "uwagi" można podać orientacyjnie godzinę, która Państwu by odpowiadała z przedziału czasowego 14.00 - 19.00.

Recenzje

brak recenzji

Inni klienci oglądali również