Lista zajęć NUD Wydział Programowania

NUD Wydział Programowania

Kategoria

edukacja / programowanie

Opis

Zajęcia dla dzieci w wieku 7-10 lat.

Pierwszy semestr zajęć będzie ukierunkowany na naukę programowania w oparciu o schematy blokowe, które nie tylko ułatwiają zrozumienie kolejności wykonywanych zadań w procesie kodowania, ale także w obrazowy sposób pokazują poszczególne polecenia wydawane komputerowi. Studenci będą pracować używając innowacyjnego systemu KANO.me, polecanego jako jedno z najbardziej intuicyjnych narzędzi wspomagających naukę programowania (co ciekawe Mark Zuckerberg używa tego systemu ucząc swoje dzieci).

W trakcie zajęć uczestnicy kursu poznają także zasady budowy komputera i zostaną wprowadzeni w ogólne założenia dotyczące edukacji cyfrowej i możliwości jaką daje ona we współczesnym świecie. Program zajęć obejmie także naukę „malowania” i tworzenia prostych grafik za pomocą wpisywanego kodu, czyli metodą PixelArt.

Ważnym elementem zajęć związanych z edukacją cyfrową jest tzw. „grywalizacja”, czyli łączenie nauki z zabawą, zdrową rywalizacją i zwiększeniem atrakcyjności zagadnień naukowych poprzez lekką, ciekawą i nieoczywistą formę ich podania. W związku z tym część zajęć będzie realizowana z użyciem specjalnie przygotowanej wersji Minecrafta, w którym będziemy programować roboty wewnątrz świata gry, co pozwoli lepiej zrozumieć specyfikę programowania.

zajęcia:

od 02.10.2023 do 17.06.2024, sala 008
poniedziałek, 17:00 - 18:30 grupa podstawowa
poniedziałek, 18:30 - 20:00 grupa zaawansowana

Instruktor

Brak przypisanego instruktora

Lekcje

Grupy:
Wszystkie
grupa I 17.00-18.30


Brak ustawionych lekcji

Recenzje

brak recenzji