Lista zajęć Warsztaty komiksu

Warsztaty komiksu

Kategoria

sztuka / inne

Opis

To nie smartfony, ale PAPIER jest najbardziej interaktywną rzeczą na świecie. Na papierze, wymyślonym prawie dwa tysiące lat temu, pisarze, naukowcy, poeci i rysownicy porządkowali i dokumentowali wielkie myśli i genialne pomysły. Papier jest cierpliwy – można na nim pisać, rysować, można go drzeć, ciąć i zawijać. I to właśnie będziemy robili na warsztatach – na czystych kartkach odręcznie zapisywali scenariusze i rysowali komiksy, projektowali zaproszenia, ale także budowali nieoczywiste, papierowe konstrukcje, ekologicznie wykorzystując stare gazety. Czapka z papierowymi włosami? Papierowy fryzjer? Zrobimy wszystko, aby uśmiech nie znikał z twarzy dziecka.

Zapraszamy też do wspólnej zabawy rodziców. Papierkologia to oparte na absolutnie autorskich pomysłach zabawy, które pobudzą kreatywność Państwa dziecka. Będą to warsztaty manualne, bez użycia prądu, za to z olbrzymią dawką wyobraźni i humoru. Dziecko pozna podstawy języka komiksu, zapozna się ze schematem pisania scenariuszy, ale nauczy się także tworzyć zabawne figury przestrzenne. Wszystko z papieru i na papierze.

Zajęcia prowadzi autor dwudziestu interaktywnych, aktywizujących książek dla dzieci i młodzieży, ale także autor słuchowisk radiowych i reklam, rysownik komiksów: Minek i Minka, Pik i Robi czy piesek Fafik, stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

zajęcia:

od 05.10.2023 do 20.06.2024, sala 008
czwartek, 16:00 - 17:30 I grupa
17.30-19.00 II grupa

Instruktor

Brak przypisanego instruktora

Lekcje

Grupy:
Wszystkie
Grupa I
Grupa II


Brak ustawionych lekcji

Recenzje

brak recenzji