Lista zajęć Jolanta Chojnacka DC: Zajęcia matematyczne MartRiders

DC: Zajęcia matematyczne MartRiders

Kategoria

edukacja / matematyka

Opis

ZAJĘCIA MATEMATYCZNE MATHRIDERS

Matematyka jest wszędzie wokół nas. Można dzięki niej wyrazić ciężar kamienia znalezionego na spacerze, zmierzyć drogę z przedszkola do domu i budować solidne domki z klocków. Jeśli tylko pokażemy dziecku fascynujący świat matematyki, samo zechce się jej uczyć. Na takich założeniach opiera się metoda MathRiders opracowana przez Grupę Edukacyjną Helen Doron.
Celem programu jest wspomaganie dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym w rozwijaniu ich zdolności matematycznych, stymulowanie ich rozwoju umysłowego a także społecznego. Prowadzone zajęcia mają pomóc dzieciom dostrzec matematykę w codziennym życiu, pokazać jak bardzo jest ona istotna w wielu sytuacjach. Rozbudzanie zainteresowania przedmiotem - nauka poprzez rozrywkę i zabawę, specjalnie dobrane ćwiczenia, wykorzystujące naturalną ciekawość dzieci i ich różnorodny sposób poznawania świata, powoduje pozytywne nastawienie do matematyki.
Matematyka od drugiego roku życia? To możliwe.
Programy MathRiders rozpoczynają się od segmentu MAthriders Starter, przeznaczonego dla wieku 2-4 lat, wprowadzającego dzieci w świat matematyki, kolejny etap to Mathriders Junior 4-11 lat. Metoda Mathriders to kontakt z atrakcyjnymi instrumentami dydaktycznymi, obejmującymi zabawy ruchowe, muzykę, piosenki, opowieści i wiele innych form aktywności, dzięki którym dzieci nigdy nie są znużone nauką co wpływa na właściwe nastawienie do uczenia się. Rozwój umysłowy wpływa nie tylko na lepsze rozumienie matematyki ale także ułatwia zdobywanie wiedzy z innych przedmiotów. 
MathRiders to wyjątkowe zajęcia dodatkowe dla dzieci, odpowiednie nawet dwulatków. Tak wczesny start możliwy jest dzięki niezwykle atrakcyjnej formie lekcji. W ich czasie dzieci wcielają się w małych odkrywców. Porównują wagę różnych przedmiotów, sprawdzają ile słomek potrzeba, żeby zmierzyć maskotkę i starają się odgadnąć ile cukierków jest w kapeluszu. Nie wiedząc jeszcze o tym, że klocki to prostopadłościany, ostrosłupy i walce, układają z nich najróżniejsze konstrukcje. Z czasem uczą się nazw brył i zachodzących pomiędzy nimi zależności. Kategoryzują i dobierają je pod względem koloru i kształtu, przy okazji przyswajając podstawy teorii zbiorów.
Matematyki można uczyć się zespołowo!
Aby nauka była jeszcze ciekawsza, dzieci pracują w małych grupach. Dzieląc się ze sobą odkryciami, analizują nawzajem swoje błędy i sukcesy. Tłumaczą kolegom to, co udało im się prędzej zrozumieć. Choć na co dzień kojarzymy przyswajanie wiedzy z indywidualnym wysiłkiem, a dodatkowe zajęcia z korepetycjami z matematyki „jeden na jeden”, szybko okazuje się, że maluchy w zespole zdobywają wiedzę dużo bardziej efektywnie. Postępy jednego ucznia napędzają rozwój innych.
Wraz ze wzrostem poziomu umiejętności dzieci, zwiększa się poziom trudności zadań. Im uczniowie starsi i mądrzejsi, tym bardziej wymagające stawiane są przed nimi wyzwania. W związku z tym, uczęszczająca na zajęcia MathRiders młodzież siedzi przy biurku nieco częściej niż maluchy. Podstawowa zasada pozostaje jednak bez zmian. Nauka ma być efektem doświadczeń i samodzielnego wnioskowania, a nie biernym przyswajaniem wiedzy bez jej zrozumienia. Indywidualizacja nauczania dla dzieci starszych pozwala dostosować wiedzę do umiejętności oraz rzeczywistych potrzeb ucznia.

Prowadzący: Jolanta Chojnacka

Sposoby zapisów:

  • osobiście w biurze Dworu Czeczów - pokój nr 15,
  • telefonicznie ( dla osób posiadających konto w Strefie Zajęć): 12651 39 13, 509 590 322
  • online: czeczow.ckpodgorza.pl

Zajęcia odbywają się w poniedziałek, 1 x w tygodniu po 30 minut i 60 minut w trzech grupach:

  • Grupa młodsza 4- 5,5 lat: poniedziałek 30 minut godz. 16:00 - 16:30
  • Grupa starsza 6 lat: poniedziałek 30 minut godz. 16:30 - 17:00
  • Grupa najstarsza 7-8 lat: poniedziałek 60 minut godz. 17:00 - 18:00
    Dodatkowa grupa od 9 lat: poniedziałek 60 minut godz. 18:00 - 19:00

Pierwsze zajęcia: 18.09.2023

Koszt zajęć:
30 minut: 120 zł/m-c, 480 zł/sem, 940 zł/rok
60 minut: 220 zł /m-c, 880 zł/sem, 1720 zł/rok

Recenzje

brak recenzji

Inni klienci oglądali również