Lista zajęć Michał Olejnik Chór Mieszany Passionata

Chór Mieszany Passionata

Kategoria

muzyka / śpiew

Opis

Chór Mieszany Passionata powstał w lutym 2013 roku przy Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie. W swoim repertuarze posiada utwory świeckie, ludowe, okolicznościowe, patriotyczne oraz sakralne.

Chór Mieszany Passionata zadebiutował jesienią 2013 roku na deskach Centrum Kultury i Sztuki podczas koncertu pt. „Wolność jest słodka” w rocznicę obchodów Święta Niepodległości naszej Ojczyzny. Kolędował w czasie Wigilii Miejskich i Święta Trzech Króli. Śpiewem ubogacał liturgię Mszy świętych w: Sanktuarium w Lubiszewie, Elblągu, Mątowach Wielkich, Lisewie Toruńskim, Gowidlinie, Prokowie, Świeciu, Nożynie oraz w wielu kościołach Tczewa.

Chór spotkał się z dużym uznaniem podczas Przeglądu Chórów Pomorskich w Dzierżążnie (2014 r.) oraz w 5. edycji tegoż Przeglądu, tym razem w Nowej Cerkwii koło Pelplina (2018 r.). Passionata wzięła udział również w XIII, XIV i XV Koncercie Pieśni Kościelnej w Zblewie. Chór występuje także podczas imprez plenerowych na terenie Tczewa m.in. na Festynach Zdrowia, Sobótkach Tczewskich, "Ogrodach Nadziei” oraz w wielu uroczystościach państwowych.

Dnia 20 stycznia 2019 roku w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie Chór świętował Jubileusz 5-lecia swojej działalności. Podczas tej uroczyśtości został odznaczony medalem Orderu Św. Stanisława za działalność charytatywną.

W kwietniu 2019 roku Chór Mieszany Passionata został laureatem „ Złotego Pasma” w V. edycji Wielkopostnego Festiwalu Chóralnego w Nowem nad Wisłą.

Chórem dyryguje Michał Olejnik

Koszt miesięczny:
50 zł

Recenzje

Magdalena G.
11.10.2023 18:27
Iwona K.
11.10.2023 18:17
Eugeniusz W.
26.09.2023 17:07