Lista zajęć Pracownia

Pracownia

Kategoria

taniec / współczesny

Opis

Pracownia
Pracownia to stała grupa, spotykająca się regularnie dwa razy w tygodniu na lekcjach tańca współczesnego. Zajęcia przeznaczone są dla tancerzy_rek średniozaawansowanych w technice tańca współczesnego. Na zajęcia zapraszamy osoby pełnoletnie, sprawne fizycznie, otwarte oraz chętne do poszukiwań w zakresie praktyki ruchu.

Program zajęć
Zakres zajęć obejmuje zagadnienia takie jak: ciężar ciała, dynamikę w ruchu, wykorzystanie pędu, przepływ ruchu, pracę z czasem i przestrzenią w tańcu, pracę z podłogą (floorwork) oraz pracę z oddechem. Lekcje będą składały się również z elementów tańca fizycznego oraz improwizacji grupowej i indywidualnej.
Uczestnicy_czki w ramach zajęć rozwijają ogólną sprawność i mobilność ciała, koordynację, pamięć ruchową oraz pogłębiają świadomość swojego ciała. Osoby należące do grupy Pracownia będą zdobywać nowe umiejętności poprzez praktykę własną jak również pracę w parach/grupie. Ważnym elementem zajęć jest dzielenie się własnymi spostrzeżeniami z innymi uczestnikami grupy oraz wzajemna inspiracja. Dodatkowym celem zajęć jest rozbudzanie kreatywności oraz wzmacnianie samorozwoju w bezpiecznej przestrzeni wymiany.
Pedagożki zdecydują w trakcie sezonu o ewentualnej formie jego zakończenia w postaci pokazu/lekcji otwartej.

Pedagożki
Karolina Graca, Aleksandra Honza

Grafik

  1. start zapisów na zajęcia: 4 września 2023
  2. rozpoczęcie zajęć: 5 października 2023
  3. zakończenie zajęć: 27 czerwca 2024
  4. harmonogram: wtorki i czwartki, godz. 19:30-21:00
  5. miejsce: Nowohuckie Centrum Kultury, w Studio Krakowskiego Centrum Choreograficznego (A010)
  6. zapisy: dla osób od 18-50 roku życia. Jeśli jesteś osobą, która kontynuuje u nas zajęcia i masz wątpliwości do której grupy się zapisać, możesz się doradzić swoich dotychczasowych pedagożek. Pedagożki znając osobę zapisującą się mogą zasugerować przypisanie do konkretnej grupy.
  7. pierwszy miesiąc pracy: Z dbałości o jakość i komfort zajęć, pierwszy miesiąc (październik) jest miesiącem na obustronną decyzję co do uczestnictwa w zajęciach przez cały sezon. Prowadzące grupy mają dzięki temu możliwość by poznać grupę oraz ewentualnie zasugerować przeniesienie do grupy o innym poziomie zaawansowania. Przez pierwszy miesiąc również uczestnik_czka mają szansę poznać prowadzącą, przebieg zajęć oraz podjąć decyzję o dalszej chęci uczestnictwa.
  8. Dodatkowo: Tancerze_rki Pracowni mają możliwość uczestnictwa w dodatkowych wydarzeniach takich jak spektakle i warsztaty organizowane w KCC na preferencyjnych warunkach.
  9. Każdy tancerz_rka Pracowni może liczyć na wsparcie Centrum w swoich działaniach artystycznych (dostęp do sali, wsparcie merytoryczne, konsultacje).

Instruktor

Brak przypisanego instruktora

Lekcje

Brak ustawionych lekcji

Recenzje

brak recenzji

Inni klienci oglądali również