Lista zajęć Pracownia Pro

Pracownia Pro

Kategoria

taniec / współczesny

Opis

Pracownia PRO
Pracownia Pro to stała grupa, spotykająca się regularnie dwa razy w tygodniu na lekcjach tańca współczesnego z elementami zadań twórczych i praktyk improwizacyjnych. Zajęcia przeznaczone są dla pełnoletnich tancerzy_rek zaawansowanych w technice tańca współczesnego oraz gotowych na poszukiwania w zakresie kreatywnej pracy z ciałem. Członkowie_inie Pracowni Pro deklarują swoje uczestnictwo w zajęciach na cały sezon artystyczny.

Program zajęć
Zajęcia grupy zaawansowanej Pracownia Pro bazują na badaniu i eksplorowaniu własnej ekspresji ruchowej oraz praktyce różnych strategii tańca współczesnego. Uczestnicy_czki w ramach zajęć rozwijają ogólną sprawność i mobilność ciała oraz pogłębiają świadomość i percepcję ruchu. Zajęcia zawierają techniczne ćwiczenia obejmujące pracę z: ciężarem ciała, dynamiką, uwalnianiem blokad ciała, przepływem, z podłogą oraz z oddechem, ale również pracę nad poszerzaniem własnego języka ruchowego dzięki ćwiczeniom kreatywnym i pracy z improwizacją ruchową. Lekcje skoncentrowane są również na rozwijaniu percepcji ruchu w improwizacji grupowej i indywidualnej. Spotkania wspierają również pogłębianie świadomości scenicznej/performatywnej.
Osoby należące do grupy Pracownia Pro będą zdobywać nowe umiejętności poprzez praktykę własną jak również pracę w parach/grupie. Dodatkowym celem zajęć jest rozbudzanie kreatywności oraz wzmacnianie samorozwoju w bezpiecznej przestrzeni wymiany. Ważnym elementem zajęć jest dzielenie się własnymi spostrzeżeniami z innymi uczestnikami grupy oraz wzajemny feedback. Pedagożki zdecydują w trakcie sezonu o ewentualnej formie jego zakończenia w postaci pokazu/lekcji otwartej.

Pedagożki
Dominika Wiak, Karolina Graca

Grafik

  1. start zapisów na zajęcia: 4 września 2023
  2. rozpoczęcie zajęć: 2 października 2023
  3. zakończenie zajęć: 26 czerwca 2024
  4. harmonogram: poniedziałki i środy, godz. 20:15-21:45
  5. miejsce: Nowohuckie Centrum Kultury, w Studio Krakowskiego Centrum Choreograficznego (A010)
  6. zapisy: dla osób od 18-50 roku życia. Jeśli jesteś osobą, która kontynuuje u nas zajęcia i masz wątpliwości do której grupy się zapisać, możesz się doradzić swoich dotychczasowych pedagożek. Pedagożki znając osobę zapisującą się mogą zasugerować przypisanie do konkretnej grupy.
  7. pierwszy miesiąc pracy: Z dbałości o jakość i komfort zajęć, pierwszy miesiąc (październik) jest miesiącem na obustronną decyzję co do uczestnictwa w zajęciach przez cały sezon. Prowadzące grupy mają dzięki temu możliwość by poznać grupę oraz ewentualnie zasugerować przeniesienie do grupy o innym poziomie zaawansowania. Przez pierwszy miesiąc również uczestnik_czka mają szansę poznać prowadzącą, przebieg zajęć oraz podjąć decyzję o dalszej chęci uczestnictwa.
  8. Dodatkowo: Każdy tancerz_rka Pracowni Pro może liczyć na wsparcie Centrum w swoich działaniach artystycznych (dostęp do sali, wsparcie merytoryczne, konsultacje). Dla członków Pracowni udział w konkursie choreograficznym 3…2…1…TANIEC! jest bezpłatny. Tancerze_rki Pracowni Pro mają również możliwość uczestnictwa w dodatkowych wydarzeniach takich jak spektakle i warsztaty organizowane w KCC na preferencyjnych warunkach.

Instruktor

Brak przypisanego instruktora

Lekcje

Brak ustawionych lekcji

Recenzje

brak recenzji

Inni klienci oglądali również