Lista zajęć PASJODZIELENIE pracownia rozwoju - Luiza Krolczuk. Po kądzieli

PASJODZIELENIE pracownia rozwoju - Luiza Krolczuk. Po kądzieli

Kategoria

sztuka / rękodzieło

Opis

Po wkakacjach wracamy do cyklu spotkań Pasjodzielenie, a naszą pierwszą gościnią będzie:

Luzia Krolczuk - pracownia twórcza "Po kądzieli"

Przędzenie jest moją rodzinną tradycją opartą na dziesiątkach lat doświadczenia przekazywanego z pokolenia na pokolenie.

Kiedy byłam dzieckiem, moi rodzice, wtedy młodzi i dynamiczni ludzie, postanowili przeprowadzić się z miasta na wieś i zająć hodowlą owiec. W szczytowym momencie stado liczyło czterdzieści sztuk. Co roku owce były strzyżone, ich runo rodzice oddawali do sprawnie wtedy działających punktów gręplarskich, a następnie moja Mama przędła wełnę na kołowrotku. Myślę, że można stwierdzić, że spod jej palców wyszły kilometry przędzy. Rad udzielała jej moja Babcia, doświadczona w przędzeniu wełny i lnu.

Pewnego grudniowego dnia 2022 roku ja i moja Mama postanowiłyśmy podzielić się tą umiejętnością, a właściwie wydobyć ją z genów innych kobiet, ale również i mężczyzn, ponieważ każdy nosi w sobie tę umiejętność, na pewno. Wyszłyśmy z przekonania, że kobiety w poprzednich pokoleniach każdej rodziny przędły. Zbierały się wieczorami i przy wspólnej pracy dawały sobie wzajemne, powszednie kobiece wsparcie. Albo po prostu milczały, oddając się medytacjom przy równomiernym stukocie kołowrotka.

Z końcem stycznia 2023 roku wystartowałyśmy z pierwszymi warsztatami, które otworzyły cykl ispirujących spotkań ze wspaniałymi uczestniczkami. Kulminacją działań z pierwszego półrocza stały się warsztaty na Mazurach, zorganizowane przy wsparciu lokalnych hodowczyń alpak.

Te pół roku spotkań przy kołowrotkach okazało się być również moim pożegnaniem z moją Mamą, która niespodziewanie, po ciężkiej chorobie, odeszła, pozostawiając mi i moim córkom umiejętność bezcenną i jedyną. Zamierzam nadal dzielić się nią z innymi, kultywując tradycje i propagując bliski kontakt z tym co naturalne, wyciszające i z wszech miar pożyteczne

*„Pasjodzielenie” to cykl warsztatów prowadzonych w ramach Pracowni Rozwoju Osobistego, inspirowanych sąsiedzkimi działaniami i pasjami, które dostarczają cennej wiedzy i umiejętności z bardzo różnych obszarów – od muzyki, rękodzielnictwa, ekologii po modę, dbanie o zdrowy styl życia i wiele innych. Każde spotkanie, szczególnie mieszkających „po sąsiedzku” osób jest cenną lekcją i niezwykle ciekawym doświadczeniem. Czasami staje się nawet początkiem nowej pasji czy zajęcia, które przynosi spełnienie i satysfakcję.

Zaproszeni goście dzielą się swoimi pasjami i historią, stając się często dla uczestników warsztatów źródłem inspiracji. Dzięki tym spotkaniom możemy poznać obszary dotąd nieznane, zdobyć nowe umiejętności i poznać ludzi, którzy również chcą się rozwijać, tak, aby realizować swoje marzenia.

Dzięki „Pasjodzieleniu” możemy po prostu wzajemnie się inspirować, uczyć i dobrze bawić. *

Prowadząca: Magdalena Knitter - dyplomowana life coach, trenerka rozwojowa i pedagożka. Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Posiada również certyfikat trenerski Teorii Ról Zespołowych wg dr M. Belbina. Specjalizuje się w tematach: szczęścia, relacji interpersonalnych, wzmacniania poczucia własnej wartości, komunikacji oraz współpracy. Prowadzi warsztaty umiejętności interpersonalnych, grupy rozwojowe, coachingi indywidualne oraz wyjazdy z rozwojem dla kobiet do Włoch.

Prowadzi też zajęcia dla pracowników firm, dla Biur Karier, wykładowców oraz studentów w zakresie budowania efektywnych zespołów oraz współpracy w zespole.

Autorka książek: „Najważniejsza decyzja” oraz „Kobieta w wewnętrznej podróży”.

Pracownia Rozwoju Osobistego to projekt, który powstał, aby dać możliwość wszechstronnego, szeroko rozumianego rozwoju każdemu człowiekowi, bez względu na wiek. Projekt ten działa na Dworcu Kultura CK w Piasecznie, we współpracy z Magdaleną Knitter Coaching, która rozwojem osobistym zajmuje się już od kilkunastu lat. Pomysł na niego wyrósł z warsztatów Grupy Rozwojowej dla kobiet, którą Magdalena Knitter prowadzi w CK Piaseczno od 9 lat. Doświadczenia pracy z ludźmi pokazały, że rozwój nie tylko podnosi poziom samoświadomości, ale pomaga spełniać się w bardzo różnych obszarach: społecznym, emocjonalnym czy zawodowym. Sprawia, że nie stoimy w miejscu, lecz dążymy do uzyskania pełni naszego potencjału, rozwijania posiadanych talentów lub odkrywania nowych, a także wypracowywania nowych umiejętności. Jest zatem siłą napędową, umożliwiającą realizację swoich marzeń i celów.

Instruktor

Brak przypisanego instruktora

Lekcje

# Data Czas trwania Grupa Miejsce
1 pn, 18:00
25.09.2023
2 godz. Piaseczno,
Pracownia Spotkań - Dworzec Kultura

Recenzje

brak recenzji

Inni klienci oglądali również