Lista zajęć Mateusz Michalski Kawa na Estrady - Maciej Hamela

Kawa na Estrady - Maciej Hamela

Kategoria

sztuka / film

Opis

Kawa na Estrady
Projekcja filmu „Skąd dokąd” i spotkanie z reżyserem Maciejem Hamelą.

27.02 (wtorek) o godz. 18:00
Prowadzenie: Mateusz Michalski

Najbliższe spotkanie autorskie w ramach cyklu „Kawa na Estrady” będzie poświęcone filmowi dokumentalnemu „Skąd dokąd” w reżyserii Macieja Hameli. To historia osób uciekających przed rosyjską inwazją z Ukrainy. Reżyser pomaga w transporcie tych, którzy szukają bezpiecznego schronienia. Bohaterami filmu są zwykli ludzie, rodziny z dziećmi, kobiety, mężczyźni, starsi i młodsi, obcokrajowcy, którzy z dnia na dzień zostali zmuszeni do opuszczenia swoich domów. To im zostaje oddany głos.

Po projekcji filmu zapraszamy na rozmowę z reżyserem, który przez wiele miesięcy był świadkiem tego, co dzieje się w Ukrainie.

Dokument był pokazywany kilkudziesięciu festiwalach na całym świecie, zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia.

„Skąd dokąd” to film zaskakująco dyskretny. Dotyczy wojny, ale nie krzyczy, mówi o tragedii, ale nie używa wielkich słów. Nie epatuje brutalnością i krwią, rezygnuje z eksponowania łez.

Opis filmu:
Początek inwazji Rosji na Ukrainę. Miliony decydują się na porzucenie tego, co mają najcenniejsze i wsiadają bez zastanowienia do zakurzonego vana na obcych rejestracjach. Samochód przemierza tysiące kilometrów, pełniąc rozmaite funkcje: poczekalni, szpitala, schronu, a przede wszystkim przestrzeni do zwierzeń i wyznań.

Instruktor

Mateusz Michalski – dziennikarz kulturalny, związany z ogólnopolską stacją telewizyjną Red Carpet TV, gdzie tworzy i prowadzi magazyn o tematyce filmowej, muzycznej i teatralnej. Jest także autorem wywiadów z artystami oraz twórcami kultury w ramach cyklu programu „Red!Akcja. Extra”, a także lektorem. Absolwent Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego na specjalizacji Dokumentalistyka. Współpracował z Laboratorium Reportażu UW oraz programem „Laboratorium Reportażu w Trójce”. Pracownik działu programowego filii Bielańskiego Ośrodka Kultury w latach 2017-2018. Wokalista i współtwórca projektu muzycznego Reflektor, z którym w 2022 roku wydał debiutancki album.

Lekcje

Brak ustawionych lekcji

Recenzje

brak recenzji

Inni klienci oglądali również