Lista zajęć DECLUTTERING WIOSENNY, czyli jak odgracić dom z przydasiów? kwietniowy kurs, czwartek, godz. 18.00-20.00

DECLUTTERING WIOSENNY, czyli jak odgracić dom z przydasiów? kwietniowy kurs, czwartek, godz. 18.00-20.00

Opis

Zapraszamy na kurs declutteringu dla dorosłych 18 lat+ pn. DECLUTTERING WIOSENNY, CZYLI JAK ODGRACIĆ DOM Z PRZYDASIÓW? składający się z czterech kwietniowych spotkań. Zajęcia będą odbywać się 1 raz w tygodniu w czwartki w godzinach 18.00-20.00 w terminach zamieszczonych w harmonogramie.

Decluttering to nazwa pochodząca z języka angielskiego i oznacza „odgracanie”. W declutteringu chodzi o to przede wszystkim, żeby MIEĆ MNIEJ. Po co?

Dom powinien być azylem dającym nam radość i spokój. Przytulnym miejscem, w którym powinniśmy czuć się dobrze i bezpiecznie. Tu właśnie spędzamy radosne chwile z najbliższymi. Dlatego tak ważne jest, aby pomieszczenia spełniały swoją funkcję a każdy przedmiot upiększał nam wnętrza a nie je zagracał.

Decluttering potrzebny jest nam do pozbywania się niepotrzebnych rzeczy z naszego otoczenia, stworzenia nowej przestrzeni, która pomoże nam w prawidłowym funkcjonowaniu bez nadmiaru, bez stresu i zbędnej pracy. Jeśli wszystko wokół jest zagracone nie możemy dobrze się rozwijać, odpoczywać i czuć się dobrze.

To, co jest w nas, będzie i wokół nas i odwrotnie. Dom jest odzwierciedleniem naszego umysłu. Dlatego warto nauczyć się sztuki declutteringu i podjąć wyzwanie oczyszczania własnej życiowej przestrzeni. Dołączacie do nas?

Zapraszamy na kurs składający się z 4 spotkań (każde 120 min.), na których razem z Natalią Kraus-Kowalczyk, ekspertką od slow life i minimalizmu, nauczycie się, jak skutecznie odgracić swoją przestrzeń w domu i w życiu.

Spotkanie pierwsze: 4 kwietnia
Temat: Zaczynamy, czyli wyrzuć przeświadczenie, że nie potrafisz nic wyrzucić!
Na pierwszym spotkaniu omówimy, czym dokładnie jest, a czym nie jest decluttering, nauczymy się podstaw odgracania i zajmiemy się pierwszym pomieszczeniem do oczyszczenia z nadmiaru, czyli KUCHNIĄ.
Spotkanie drugie: 11 kwietnia
Temat: Mistrzowie minimalizmu, czyli czego możemy się nauczyć od mieszkańców Japonii.
Na drugim spotkaniu omówimy metodę odgracania według Marie Kondo i innych, czołowych minimalistów oraz zajmiemy się SYPIALNIĄ, ŁAZIENKĄ i GARDEROBĄ. Przy okazji nauczymy się, w jaki sposób stworzyć tzw. garderobę kapsułową (minimum ubrań, które wszystkie pasują do siebie).
Spotkanie trzecie: 18 kwietnia
Temat: Nieminimalistyczni bliscy i znajomi, czyli jak radzić sobie, kiedy wokół nas żyją zbieracze i przydasiowcy. Na tym spotkaniu zajmiemy się też odgracaniem POKOJU DZIECIĘCEGO.
Spotkanie czwarte: 25 kwietnia
Temat: Porządki w głowie i w życiu, czyli jak przeprowadzić skuteczny decluttering planu dnia, codziennych obowiązków i zajęć w ciągu tygodnia. Na koniec najtrudniejsze zadania, czyli odgracanie życia, list „rzeczy do zrobienia”, domowych obowiązków i relacji z innymi.

Prowadząca: Natalia Kraus-Kowalczyk, znana jako „Pani od slow life”, ekspertka ds. slow life i minimalizmu. Wieloletnia redaktor naczelna magazynu „Joga”, autorka dwóch książek: „Slow life w wielkim mieście” oraz „Miej mniej. Jak żyć prosto i szczęśliwie?”, a także licznych artykułów na temat slow life’u i minimalizmu. Jest częstym gościem w mediach, gdzie występuje jako ekspert od zwalniania tempa życia i upraszczania. Prywatnie mama dwóch małych księżniczek: Sary i Lizy, miłośniczka kotów, dobrej herbaty i wszystkiego japońskiego (ze sztuką minimalizmu na czele). Posiada fanpage na Facebooku: Pani od slow life, na Instagramie: pani_od_slowlife oraz stronę internetową: www.paniodslowlife.pl

ZAPRASZAMY DO ZAPISÓW! Ilość miejsc ograniczona :)

Zapisy odbywają się wyłącznie online przez www.strefazajec.pl
Zalecamy płatności przez system PayU poprzez portal www.strefazajec.pl lub kartą płatniczą w kasie Domu Kultury Stare Babice.

Dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny wydanej w Gminie Stare Babice (KDR zaczynająca się od numeru 1432072) i po okazaniu jej w kasie Domu Kultury Stare Babice udzielamy zniżki 20% tj. koszt kursu 240 zł.
Dla posiadaczy Babickiej Karty Mieszkańca wydanej w Gminie Stare Babice i po okazaniu jej w kasie Domu Kultury Stare Babice udzielamy zniżki 10% tj. koszt kursu 270 zł.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt pod numerem telefonu 22 487 18 70 lub 22 487 18 48.
Zapraszamy!

Instruktor

Brak przypisanego instruktora

Recenzje

brak recenzji