Lista zajęć INSPIRATORIUM - Kosmici są wśród nas, poznajemy i wykonujemy meteoryty

INSPIRATORIUM - Kosmici są wśród nas, poznajemy i wykonujemy meteoryty

Kategoria

sztuka / inne

Opis

INFORMACJA ORGANIZACYJNA
Uwaga! Zapis na listę oczekujących. Zajęcia rozpoczną się po zebraniu się minimalnej liczby chętnych niezbędnej do uruchomienia grupy. Uczestnicy, którzy dostaną się na zajęcia, zostaną poinformowani poprzez SMS lub wiadomość mailową. W razie pytań prosimy o kontakt - 536725418 lub [email protected]

Opis zajęć:

Każdego dnia w ziemską atmosferę wlatuje materia kosmiczna. Przy sprzyjających warunkach fragmenty skał spoza naszej planety spadają w postaci meteorytów. Co roku odkrywa się kilka nowych okazów. Znajdowane na Ziemi meteoryty występują w rozmiarach od drobnych okruchów do bloków kilkumetrowej średnicy (największy meteoryt Hoba waży około 60 ton). Meteoryty często są mylone ze skałami ziemskimi oraz odpadami przemysłowymi. Na zajęciach „Kosmici są wśród nas – poznajemy meteoryty” uczestnicy mają okazję zapoznać się z podstawami astronomii i meteorytyki oraz nauczyć się rozpoznawać elementy materii kosmicznej. To jedyna okazja, żeby dotknąć gwiazdki z nieba. Na warsztatach prezentujemy oryginalne meteoryty.

Warsztaty składają się z trzech części: prelekcji poświęconej meteorytom, tworzeniu swojego własnego meteorytu z masy papierowej oraz namalowaniu ryciny przedstawiającej przelot meteoru (za pomocą świeczki i farby akwarelowej).

Prowadząca: Roksana Maćkowska, Geouniwersytet

Jestem absolwentką Wydziału Geologii UW, doktorem nauk o Ziemi. Przez 12 lat pracowałam w PAN Muzeum Ziemi w Warszawie, w tym przez 6 pełniłam obowiązki kierownika Działu Zbiorów Mineralogicznych i Petrograficznych. Aktualnie prowadzę własną firmę edukacyjną Geouniwersytet. Wyspecjalizowałam się w popularyzowaniu nauk geologicznych oraz w prowadzeniu zajęć (wykładów, lekcji, warsztatów) dla osób w prawie każdym wieku. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Meteorytowego i Towarzystwa Rapperswilskiego.

Link do wydarzenia: https://fb.me/e/47hDmC1dh

Instruktor

Brak przypisanego instruktora

Lekcje

# Data Czas trwania Grupa Miejsce
1 nd, 12:00
07.04.2024
1 godz. 30 min. Piaseczno,
Stracja Europa - Dworzec Kultura

Recenzje

brak recenzji