Lista zajęć Pracownia SPLOTY OPLOTY - makramowy misz masz

Pracownia SPLOTY OPLOTY - makramowy misz masz

Kategoria

sztuka / rękodzieło

Opis

NFORMACJA ORGANIZACYJNA
Uwaga! Zapis na listę oczekujących. Zajęcia rozpoczną się po zebraniu się minimalnej liczby chętnych niezbędnej do uruchomienia grupy. Uczestnicy, którzy dostaną się na zajęcia, zostaną poinformowani poprzez SMS lub wiadomość mailową. W razie pytań prosimy o kontakt - 502 715 306 lub [email protected]

Pomysłodawczyni i prowadząca pracownię Aneta Gierazińska tak napisała w zaproszeniu do udziału w warsztatach:

Chciałabym zaprosić na warsztaty makramowe w pracowni SPLOTY O PLOTY!. Będziemy spotykać się raz w miesiącu na Dworcu Kultura.

Moja propozycja skierowana jest do kobiet w różnym wieku, które oprócz wykonania prac twórczych szukają miejsca, w którym mogłyby porozmawiać na różne ważne tematy, poczuć się wysłuchane i otrzymywać wsparcie grupy.

Wiem, że jest to odpowiednie miejsce, bo ja sama poczułam się tu bezpiecznie, znalazłam przyjaciółki i po każdym spotkaniu wracam do domu z głową pełną pomysłów i ciałem pełnym pozytywnej energii.

Pierwszy raz pojawiłam się za namową męża na warsztatach mydlanych Beatki Podsiadły z Akademii 4 Pory Roku. To był dla mnie trudny czas. Tkwiłam w depresji i nawet terapia i leki nie czyniły życia łatwym. Zamknęłam się w czterech ścianach, odizolowałam od znajomych i właśnie te mydlane warsztaty spowodowały, że wyszłam do Ludzi. Poczułam ciepło i atmosferę tego miejsca i czuję się z nim związana. Miejsce z takim potencjałem powinno być wykorzystane.

Celem warsztatów nie jest tylko wykonywanie rękodzieła, bo takich warsztatów jest wiele, chciałabym stworzyć bezpieczną przestrzeń do rozmów, wzmacniania się i wspierania. Połączmy prace manualne z tym, co kobiety kochają najbardziej: rozmowami, wymianą doświadczeń, przepisów. Ja pochodzę z małej miejscowości i pamiętam takie czasy, kiedy Sąsiadki: Babcie, Mamy, Córki i Wnuczki spotykały się razem wieczorami i robiły na drutach, darły pierze, robiły na szydełku, haftowały i wspominały, rozmawiały, czasami nawet śpiewały. To było cudowne. Może spróbujmy stworzyć namiastkę takiej atmosfery.

Zajęcia odbywałyby się raz w miesiącu, a tematykę zajęć chciałabym powiązać z porami roku i różnymi zbliżającymi się świętami i okazjami.

Instruktor

Brak przypisanego instruktora

Lekcje

# Data Czas trwania Grupa Miejsce
1 czw, 17:30
06.06.2024
2 godz. 30 min. Piaseczno,
Pracownia Spotkań - Dworzec Kultura

Recenzje

brak recenzji

Inni klienci oglądali również