Lista zajęć Klub Młodego Naukowca: robotyka

Klub Młodego Naukowca: robotyka

Kategoria

edukacja / robotyka

Opis

Stwórz razem z nami własnego robota!

Twoje dziecko ma w sobie żyłkę konstruktora, uwielbia sprawdzać, z czego złożone i jak zbudowane są otaczające nas przedmioty. Jeśli tak, to jest znak, że musisz zapisać go na warsztaty robotyki! Zajęcia są bowiem okazją, aby nauczyć się konstruowania robotów w sposób jak najbardziej profesjonalny z wykorzystaniem odpowiednich schematów budowy. Stworzony przez małego konstruktora robot oprócz elementów konstrukcyjnych będzie posiadał silnik elektryczny, mikrokontroler oraz czujnik ruchu (podobny do czujników ruchu stosowanych w fotokomórkach). Twoje dziecko nauczy się także programować swojego robota w taki sposób, aby ten za pomocą czujnika rozpoznawał ruch i odpowiednio na niego reagował. Do dyspozycji naszych kursantów mamy klocki Lego Wedo – dla dzieci w wieku od 5-8 lat oraz Lego Mindstorms NXT oraz Lego EV3 – od 8 roku życia.

Nauka obejmuje trzy poziomy:

- poziom pierwszy jest dla dzieci, które wcześniej nie miały styczności z klockami Lego. Kursanci uczą się budować proste roboty oraz tego, jak tworzyć bardzo proste programy dla nich.

- poziom drugi jest dla osób, które dobrze radzą sobie z budowaniem robotów z klocków Lego. Na tym poziomie dzieci budują już znacznie trudniejsze konstrukcje oraz z pomocą instruktora tworzą bardziej skomplikowane programy.

- poziom trzeci jest dla kursantów, którzy przeszli poziom drugi i świetnie radzą sobie z budowaniem i programowaniem robotów. Konstrukcje są bardzo skomplikowane, a kursanci sami programują zbudowane przez siebie roboty.

Warsztat Robotów to projekt stworzony i realizowany przez młodych inżynierów – Nowoczesny Wymiar Edukacji, którzy próbują zaszczepić w dzieciach zamiłowanie do nowych technologii, robotyki i programowania. Zajęcia mają na celu w innowacyjny sposób pobudzać w kursantach kreatywność oraz rozwinięcie umiejętności logicznego myślenia w sposób, jaki w szkole jest nieosiągalny. Na zajęciach to dzieci decydują o sposobie rozwiązania postawionego przed nimi problemu, a opiekunowie starają się ich jedynie naprowadzać na możliwe, ale nie jedyne rozwiązania.

Zajęcia odbywają się w czwartki godz. 17.00, 1 x w tygodniu, 90 min.

Pierwsze zajęcia odbędą się 27 września o godzinie 17:00.

Koszt: 37 zł/zajęcia

Prowadzący: Nowoczesny Wymiar Edukacji

Instruktor

Brak przypisanego instruktora

Lekcje

Grupy:
Wszystkie
SP 124 świetlica
zajęcia popołudniowe


Brak ustawionych lekcji

Recenzje

brak recenzji