Lista zajęć Na skrzydłach historii sztuki. O ptakach w historii sztuki

Na skrzydłach historii sztuki. O ptakach w historii sztuki

Kategoria

edukacja / inne

Opis

Grupa ruszy w momencie zebrania się wymaganego minimum uczestników. Po tym czasie uczestnicy zostaną przepisani z LISTY REZERWOWEJ na listę ZAPISANYCH UCZESTNIKÓW, wtedy zostanie włączona funkcja płatności, o czym zostaną Państwo powiadomieni mailem. W razie pytań prosimy o kontakt - 536725418 lub [email protected]

Opis:

Na skrzydłach historii sztuki - prelekcja o ptakach dla młodzieży i dorosłych

Opis:

Wykład poświęcony będzie temu, jak zmieniało się przedstawianie ptaków na przestrzeni kolejnych epok. Uczestnicy dowiedzą się, na co zwracali uwagę artyści tworzący w różnych okresach, co chcieli ukazać, ale I przekazać w swoich dziełach oraz jakimi środkami się w tych celach posługiwali. Zajęcia wyjaśnią, dlaczego ten sam gatunek ptaka w sztuce średniowiecznej wygląda zupełnie inaczej w baroku – bo nie chodzi tu jedynie o rozwój środków artystycznych I umiejętności. Przegląd ornitologicznych przedstawień z rozmaitych wieków może stać się też źródłem inspiracji kompozycyjnych, technicznych i symbolicznych.

Prowadząca: Maja Iwaszkiewicz

Z wykształcenia historyczka sztuki i mediewistka. Autorka książek popularnonaukowych: „Świnia na sądzie ostatecznym” i „Sekrety alchemii”. Zakochana w średniowieczu, odkrywaniu jego kultury i odszyfrowywaniu jego tajemniczego języka symboli. Próbuje zarazić miłością do średniowiecza innych, chociaż nie jest to łatwe zadanie. Zajmuje się historią, lecz nie od strony wielkich wydarzeń, a małych ciekawostek, które pozostają nieznane, a czasem nawet niezbadane. Uwielbia podróżować i wypatrywać przedziwne fragmenty sztuki wyrzeźbione tam, gdzie rzadko sięga wzrok turystów.

Instruktor

Brak przypisanego instruktora

Lekcje

# Data Czas trwania Grupa Miejsce
1 nd, 12:30
08.02.2026
1 godz. 30 min. Piaseczno,
Stracja Europa - Dworzec Kultura

Recenzje

brak recenzji

Inni klienci oglądali również