Lista zajęć Zielone ścieżki Siekierek: Holobiont - warsztat tworzenia napoju etnobotanicznego z Urzecza

Zielone ścieżki Siekierek: Holobiont - warsztat tworzenia napoju etnobotanicznego z Urzecza

Kategoria

sztuka / zrób to sam

Opis

Cykl spotkań "Zielone ścieżki Siekierek" o przyrodzie na Siekierkach.

Holobiont to napój na bazie jabłek i ziół, który narodził się na lokalnej Spółdzielczej Farmie MOST.
W ramach kolejnego spotkania z cyklu "Zielone ścieżki Siekierek" będziemy przygotowywać Holobiont, napój etnobotaniczny.

Zaprosimy uczestników warsztatu do Holobaru czyli wspólnego procesu przygotowania napoju i poszukiwania smaków i receptur. Będziemy pracować w oparciu o świeży sok jabłkowy i zioła. Podczas wyciskania soku w prasie i parzenia naparów porozmawiamy o kontekście Holobiontu i innych “hiper-lokalnych” produktów czyli o krajobrazach na styku wsi i miasta, miejskiej strefie żywicielskiej, bioróżnorodności i gatunkach inwazyjnych oraz o Farmie MOST i bioregionie Urzecze z którego czerpiemy surowce i inspiracje. Opowiemy o procesie wypracowania receptury napoju zakorzenionego w lokalnym środowisku Siekierek, którym miał miejsce w minionym roku. Grupa osób związanych ze Spółdzielczą Farmą MOST wyprodukowała trzy smaki holobiontu zamknięte w butelkach.

Warsztaty poprowadzi Maciej Łepkowski – doktor w Katedrze Architektury Krajobrazu SGGW, współtwórca Spółdzielczej Farmy MOST.

Kiedy? 14.02.2026, sobota, g. 11:00-13:00
Koszt: 20zł od osoby

Instruktor

Brak przypisanego instruktora

Lekcje

# Data Czas trwania Grupa Miejsce
1 sb, 11:00
14.02.2026
2 godz. Warszawa,
Dorożkarnia Sala plastyczna (nr 10)

Recenzje

brak recenzji

Inni klienci oglądali również