Lista zajęć „WESOŁE MAZURKI Z PRAGI” – ORKIESTRA DZIECIĘCA

„WESOŁE MAZURKI Z PRAGI” – ORKIESTRA DZIECIĘCA

Opis

Unikatowy zespół grający polską muzykę tradycyjną. Orkiestra będzie występować na różnego rodzaju koncertach, potańcówkach, Festiwalach dedykowanych muzyce tradycyjnej. W repertuarze znajdą się: Mazurki, Oberki, Polki, walczyki, kujony, fokstroty, piosenki i melodie liryczne oraz dziecięce. Przygotowujemy z dziećmi koncerty kolędnicze oparte na zabawach kolędniczych, starych kolędach i pastorałkach w dawnym stylu odwołując się do dawnych tradycji. Dzieci z obydwu grup występują na koncertach i potańcówkach.

Udział dziecka w grupie oznacza zgodę na regularne uczestniczenie w koncertach i próbach.

Prosimy o zgłaszanie tylko dzieci zainteresowanych muzyką i śpiewem i mających w tym kierunku zdolności.

GRUPA INSTRUMENTALISTÓW:

Zajęcia polegają na nauce repertuaru tradycyjnego Mazowsza, Małopolski Północnej, Lubelszczyzny. Jednocześnie służą poznaniu technik wykonywania muzyki tradycyjnej w Polsce. Grupa w tej chwili jest zaawansowana. Zapraszamy klarnecistów, trębaczy, skrzypków, flecistów, akordeonistów, bębniarzy. Zajęcia zależnie od sytuacji, mogą być prowadzone w dwóch grupach – zaawansowanej i początkującej.

GRUPA ŚPIEWAKÓW:

Jest to grupa która uczy się piosenek, pieśni, pastorałek, kolęd, piosenek żartobliwych, a także zabaw, wyliczanek, tańców tradycyjnych. Wymyślamy też własne piosenki do dawnych melodii. Dzieci z tej grupy występują razem z zespołem instrumentalistów. Ich zadanie polega na śpiewie, prowadzeniu i pokazywaniu innym dzieciom zabaw. Są swojego rodzaju wodzirejami. Na zajęciach skupiamy się na swobodnym wydobyciu głosu, współbrzmieniu z innymi śpiewakami, dobraniu emisji do repertuaru tradycyjnego. Jest dużo zabawy, ale w założeniu uczymy się występowania i śpiewania repertuaru tradycyjnego

prowadzenie: Paula Kinaszewska

opłaty: 50 zł / semestr

Warunkiem rozpoczęcia zajęć jest zebranie się minimalnej ilości osób w grupie.

 

Zapisy on-line od dnia 9 września, od godz. 12:00.

Instruktor

Brak przypisanego instruktora

Lekcje

Grupy:
Wszystkie
poniedziałki, g.18.30-19.30 (śpiewacy)
soboty, g.13.30-15.00 (instrumentaliści)


Brak ustawionych lekcji

Recenzje

brak recenzji

Inni klienci oglądali również