Lista zajęć Zespół Regionalny "Strumień"

Zespół Regionalny "Strumień"

Kategoria

muzyka / śpiew

Opis

Organizator: emgok w Strumieniu
Miejsce zajęć: emgok w Strumieniu, duża sala prób
Kierowniczka: Józefa Greń
Akompaniator: Kamilo Badura
Spotkania: środy godz. 17.00-19.00
Wiek uczestników: 18-100 lat
Opłaty: bezpłatne
Zapisy: wstępnych zapisów można dokonywać, dzwoniąc pod nr tel. emgoku - 33 8570 174.

Zespół Regionalny Strumień został założony w 2009 roku,a w swoich szeregach skupia w ogromnej większości członków Macierzy Ziemi Cieszyńskiej – dobre nawyki przeniesione z funkcjonowania tej świetnie działającej grupy sprawiły, iż powołanie do życia Zespołu Regionalnego Strumień okazało się strzałem w dziesiątkę.
Na repertuar zespołu składają się przede wszystkim melodie i pieśni regionu cieszyńskiego. W rozszerzonej wersji programowej zespół prezentuje także skecze gwarowe, obrzędy dożynkowe, cieszyński czepiny z udziałem par młodych.
Atrakcją dla widza są również profesjonalne, przygotowane zgodnie z tradycją stroje regionalne. Zespół, z uwagi na doświadczenie i wysokie poczucie estetyki muzycznej dyrygentów, prezentuje wysoki, wielogłosowy poziom śpiewania.
Oprócz licznych występów, które rocznie obejmują około 50 wyjazdów, zespół spotyka się również towarzysko, organizując ogniska, wycieczki i inne atrakcje.

Pierwszym akompaniatorem grupy był Władysław Budny, dalej przez 4 lata zespół prowadził Jan Chmiel, następnie Henryk Bilicer. Od czerwca 2014 roku do września 2019 roku grupie akompaniował Władysław Wróblewski. Obecnie robi to Kamilo Badura ze Strumienia.
Kierownikiem organizacyjnym zespołu jest Józefa Greń.

Foto: archiwum MGOK-u

Instruktor

Brak przypisanego instruktora

Recenzje

brak recenzji