Lista zajęć Strumieńska Gromada Zuchowa

Strumieńska Gromada Zuchowa

Kategoria

inne / inne

Opis

Organizator: 76. Próbna Strumieńska Gromada Zuchowa „Kumate Żabki”
Miejsce zajęć: emgok w Strumieniu, sala widowiskowa
Instruktor: Aneta Orzyszek (Kubiak)
Spotkania: czwartki godz. 15.30-17.30
Wiek uczestników: 5-10 lat
Opłaty: bezpłatne
Zapisy i informacje: Aneta Orzyszek (Kubiak) 533 240 170

  1. Próbna Strumieńska Gromada Zuchowa „Kumate Żabki” jest reaktywowaną jednostką, działającą w środowisku Miasta i Gminy Strumień. Członkami są dzieci w wieku 5-10 lat. Zbiórki odbywają się w czwartki, w godzinach 15.30-17.30.

Kadrę tworzą:
drużynowa: dh. Aneta Orzyszek
przyboczne: dh. Wiktoria Gierach i dh. Anna Tomala.

„Charakterystyczną formą aktywności zuchów jest zabawa w kogoś lub w coś – realizowana zespołowo przez zdobywanie sprawności oraz podczas zbiórek pojedynczych gromady. Animatorem zabawy jest wódz zuchowy – drużynowa/drużynowy” .
Ten cytat pokrótce opisuje to, czym się zajmujemy. Wszystko odbywa się poprzez zabawę oraz uruchamianie wyobraźni i kreatywności. Przekazujemy im ważne wartości, uczymy tego, co potrzebne im na co dzień w życiu, kształtujemy postawy, wskazujemy na to, jak ważne jest bycie dzielnym, odważnym oraz posłusznym. Zuchy uczą się także współpracy i „zdrowej” rywalizacji. Na każdej zbiórce mają okazję spędzić czas aktywnie.

Zuchy składają obietnicę zuchową, mają szansę zdobyć sprawności indywidualne i zespołowe oraz gwiazdki zuchowe, dzięki którym rozwijają swoje zainteresowania i umiejętności. Na co dzień kierują się zasadami, które zapisane są w Prawie Zuchowym.

Nasze zuchy uwielbiają biwaki. Jest to dla nich za każdym razem fantastyczna przygoda. Nowe miejsce, towarzystwo, brak rodziców, noc poza domem i mnóstwo atrakcji. Są to biwaki gromady, ale także hufcowe, „Rajd w Krainie Ducha Lasu”, Zlot HZC, gdzie zuchy spotykają resztę gromad naszego hufca. Biorą także udział w kolonii zuchowej organizowanej przez Hufiec Ziemi Cieszyńskiej.

Wszystkie dzieci, które chciałyby zostać zuchami serdecznie zachęcamy i zapraszamy. Rodziców zapewniamy, że dzieci są zawsze bezpieczne, pod opieką odpowiedzialnych i doświadczonych osób. Mogą się doskonale rozwijać.

Instruktor

Brak przypisanego instruktora

Recenzje

brak recenzji