Lista zajęć Maciej Misztal Piątek z Offem. Męski świat.

Piątek z Offem. Męski świat.

Kategoria

sztuka / film

Opis

MĘSKI ŚWIAT

Po pokazie poświęconym kobietom zwracamy wzrok na panów. Przyjrzymy się,
z jakimi wyzwaniami mierzą się współcześni mężczyźni z różnych kręgów kulturowych i jak odnajdują się w skomplikowanej rzeczywistości.

Lutfi, reż. CahitKayaDemir (Turcja) 30’

Starszy mężczyzna chce popełnić samobójstwo. Nie ma jednak wystarczająco dużo odwagi. Prosi o pomoc dozorcę ze swojego bloku.

Pustkowie, reż. Latifa Said (Francja) 14’

Na przedmieściach wielkiego miasta mieszka mężczyzna z Maghrebu. Ma problem w kontaktach z miejscowymi kobietami. Pewnego dnia poznaje wyjątkową osobę…

Mąż Jan z rodziną, reż. PavolCizmar (Słowacja) 20’

Jan mieszka ze swoją chorą żoną Marią w małej miejscowości na Słowacji. Oboje są już starzy i zmęczeni życiem. Czy tajemnicze zniknięcie Marii może mieć coś wspólnego z ich dotychczasowymi relacjami?

Manoman, reż. Simon Cartwright (Wielka Brytania) 11’

Kiedy Glen udaje się na warsztaty krzyku, odkrywa w sobie siłę, która nie zna żadnych granic.

Godzina rozpoczecia: 19:00

CZAS POKAZU: 80min

Instruktor

pomysłodawca i dyrektor Lubelskiego Festiwalu Filmowego (do 2016 r. MFF Złote Mrówkojady). Absolwent Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego na kierunku Organizacja Produkcji Filmowej i Telewizyjnej. Kurator pokazów filmowych na wielu festiwalach. Od ponad 5 lat rozwija autorską metodę pracę w widownią kinową polegającą na budowaniu lokalnych społeczności za pomocą wykorzystania zjawiska kinempatii. Kierownik produkcji nagradzanych filmów dokumentalnych i fabularnych oraz wielu audycji telewizyjnych, w tym koprodukcji międzynarodowych. Twórca i animator kina offowego. Instruktor warsztatów filmowych dla młodzieży.

Lekcje

Brak ustawionych lekcji

Recenzje

brak recenzji