Lista zajęć Margarita Okołot Akwarela (I grupa) - 14.00-17.00

Akwarela (I grupa) - 14.00-17.00

Kategoria

sztuka / malarstwo

Opis

Już w samej nazwie akwarela (franc. aquarelle od łacin. aqua – woda), co można przetłumaczyć jako farba wodna, zaznaczona jest główna cecha tej ciekawej techniki malarskiej – rozcieńczanie farby wodą.

Akwarela zawsze inspirowała swoją czystością, przeźroczystością i poświatą barw, możliwością przekazywania subtelnych niuansów, miękkością kolorowych przejść i zdolnością oddawania wrażenia przestrzeni. W starożytnym Egipcie artyści malowali farbami wodnymi na papirusie, a w Chinach i Japonii w tej delikatnej technice powstawały zdobienia na parawanach dla rodzin cesarskich. Na zajęciach z akwareli artysta plastyk, pedagog Margarita Okołot przekaże swoje doświadczenie w malowaniu akwarelą, nauczy technik akwarelowych, pomoże rozwinąć wrażliwość i artystyczne spojrzenie na świat. Akwarela wynagradza trud satysfakcją z pracy tą ciekawą techniką, a praktyczną jej zaletą jest krótki czas powstawania dzieła, które po oprawie w passe-partout można powiesić na ścianie lub sprezentować.

Na pierwsze zajęcia zapewniamy niezbędne materiały. Później będzie konieczność zakupienia swoich pędzli, papieru i farb akwarelowych.

Prowadzi Margarita Okołot 

młodzież, dorośli, seniorzy
 
wtorek: 14.00–17.00

opłata miesięczna: 120 PLN

 
Pracownie Artystyczne, ul. Foksal 11, IV p.
dks.art.pl

Margarita Okołot
artystka sztuki dekoracyjno-użytkowej, wzornictwa artystycznego, malarka i pedagog. Absolwentka Wydziału Tkaniny Artystycznej Wyższej Szkoły Przemysłu Lekkiego w Witebsku i ASP w Warszawie. Przyjechała do Polski jako repatriantka. Wcześniej przez wiele lat pracowała w swoim zawodzie, m.in. w Republikańskim Domu Kazachstanu w Ałma-Acie jako projektant ubiorów i wzorów tkanin oraz w Grodnie jako twórca sztuki dekoracyjno-użytkowej. Od wczesnego dzieciństwa jej pasją jest malarstwo. Od wielu lat maluje w różnych technikach przyrodę i martwą naturę. Jej ulubioną techniką jest akwarela. Pejzaże akwarelowe powstają w trakcie wyjazdów plenerowych oraz licznych podróży. Zamiłowanie do malarstwa pomaga Margaricie Okołot w pracy nad tkaniną artystyczną. „Farby to nici, a pędzel to ręce” – mówi uczestnikom zajęć Pracowni Tkactwa Artystycznego. Inną jej pasją jest fotografia artystyczna przyrody. Swoją twórczość artystka prezentowała na wielu wystawach. Jej gobeliny i obrazy znajdują się w państwowych instytucjach i prywatnych kolekcjach w kraju i za granicą.

Recenzje

Pani Margarita jest świetną nauczycielką, gdyż daje dużo wsazówek i skupia sie na technice. Dołączyłam dopiero i w krótkim czasie widze duże postępy :)
Barbara G.
26.05.2023 22:38
Zajęcia są ciekawe i bardzo twórcze, a prowadząca warsztaty Pani Margarita rewelacyjna, życzliwa i profesjonalna.
Anna R.
31.08.2022 07:37

Inni klienci oglądali również