Lista zajęć Tai-chi dla seniora

Tai-chi dla seniora

Kategoria

fitness / inne

Opis

dorośli / seniorzy

Nauka panowania nad własnym ciałem i umysłem.

Tai chi to system ćwiczeń, które wspomagają funkcjonowanie zarówno naszego ciała, jak i umysłu, zapewnia zachowanie odpowiedniej równowagi psychicznej. Poprzez odpowiednie tempo w wykonywaniu ćwiczeń trening ten nie powoduje szybkiego wyczerpania ani zmęczenia ciała, pozwala za to na pełne rozluźnienie oddechowe. Dodatkowo wpływa pozytywnie na stan umysłu. Prowadząc zajęcia instruktor kładzie szczególny nacisk na zdrowotny aspekt tai chi oraz profilaktykę chorób cywilizacyjnych.

Wtorek (start 13 września)
godz. 09:00 – 10:30 gr IV
cena: 70 zł / m-c (przy 4 zajęciach w m-cu)

O instruktorze:
Izabela Kieś – Terapeuta neurologopeda. Na co dzień pracuje z dziećmi i dorosłymi. Tai chi ćwiczy od 2004 r. Specjalizuje się w prowadzeniu zajęć tai chi w grupach osób dojrzałych i seniorów. Jej wielkim odkryciem jest styl wielkiego popularyzatora tai chi na Zachodzie prof. Cheng Man Chinga. Prowadząc zajęcia, kładzie szczególny nacisk na zdrowotny aspekt tai chi, profilaktykę chorób cywilizacyjnych oraz wieku starczego. Dlatego dużo czasu poświęca na ćwiczenia wzmacniające kręgosłup, korygujące postawę, uelastyczniające ciało, ćwiczenia oddechowe i relaksacyjne oraz trening uważności. Posiada uprawnienia państwowe w zakresie kinezygerontoprofilaktyki.

Janusz Kieś – zawodowo związany z mediami. Tai chi ćwiczy pod okiem Michała Stachurskiego od 2005 r. Rozpoczął od stylu yang. Przez trzy lata pogłębiał zrozumienie tai chi, studiując klasyczny styl chen pod kierunkiem jego wybitnego znawcy Marka Balińskiego. Dwa lata poświęcił na ćwiczenie technik oddechowych i trening uważności. Współpracuje z Polskim Stowarzyszeniem Stwardnienia Rozsianego. Poprzez publikacje prasowe i filmy popularyzuje wiedzę o tai chi. Posiada uprawnienia państwowe w zakresie kinezygerontoprofilaktyki.

Instruktor

Brak przypisanego instruktora

Lekcje

Grupy:
Wszystkie
Gr IV godz 9.00-10.30


Brak ustawionych lekcji

Recenzje

Hanna W.
25.10.2022 11:13