Joga

Kategoria

fitness / joga

Opis

Praktyka Somayog składa się z serii pozycji i ćwiczeń fizycznych i mentalnych, połączonych z pracą z oddechem. Polega na prostych ćwiczeniach, możliwych do wykonania dla każdego, z maksymalną uwagą i szacunkiem do ograniczeń ciała, bez współzawodnictwa i stresu. Ćwiczenia umożliwiają lepszą kontrolę nad funkcjonowaniem ciała i umysłu poprzez przywrócenie świadomości ciała i kontakt z umysłem.

Somayog pomaga rozluźnić chroniczne napięcia, przywraca kontakt z ciałem i umiejętność właściwego posługiwania się ciałem, zwiększa elastyczność kręgosłupa, mięśni i więzadeł, wzmacnia mięśnie posturalne, działa terapeutycznie w dolegliwościach układu ruchu, wspomaga ekonomiczne oddychanie i pracę z energią za pomocą oddechu. Na poziomie psychicznym umożliwia wyciszenie umysłu, mniejszą podatność na stres, lepsze wyrażanie siebie i efektywne zarządzanie swoim życiem, poprawia umiejętność relaksacji i koncentracji, wzbogaca postrzeganie. Regularna praktyka podnosi komfort życia i niweluje negatywne skutki stresu. Działa także terapeutycznie i zapobiegawczo, dlatego polecana jest osobom, które z przyczyn zdrowotnych lub wieku nie są w stanie praktykować innego rodzaju aktywności fizycznej.

Wiola Ziaja
Z wykształcenia inżynier. Od 12 lat uczestniczka licznych zajęć i warsztatów pracy z ciałem, w tym Somayog. Studentka Kursu przygotowawczego dla nauczycieli metody Somayog, organizowanego przez Stowarzyszenie Metody Somayog Edukacji i Rozwoju. Zafascynowana zdrowym stylem życia i pracą z ciałem, która usuwa negatywne skutki stresu.

Lekcje

Grupy:
Wszystkie
Poniedziałek 19.00 - 20.30


Brak ustawionych lekcji

Recenzje

Gorąco polecam. Instruktorka Wiola pełna ciepła, zawsze pomocna. Ulubione powiedzenie " w granicach komfortu" 🥰 Od września zaczynamy kolejny rok.
Irmina G.
26.06.2023 16:59
ILONA K.
03.10.2022 21:14

Inni klienci oglądali również