Lista zajęć Bożena Wiśniewska PRACOWNIA RYSUNKU I MALARSTWA

PRACOWNIA RYSUNKU I MALARSTWA

Kategoria

sztuka / malarstwo

Opis

PRACOWNIA RYSUNKU I MALARSTWA
„Jeśli usłyszysz w sobie głos, który mówi Nie umiem malować, to maluj za wszelką cenę, a ten głos ucichnie” Vincent van Gogh.
Ludzie malują od niepamiętnych czasów, a chęć malowania wynika z ludzkiej natury. O ważności wyrażania siebie za pośrednictwem sztuki niezmiennie przypominają nam naścienne pradawne malowidła w jaskiniach. Na warsztatach uczestnicy dowiedzą się, jak wykorzystać farbę, by oddać formy, światło, cienie i tony. Wypróbują różne narzędzia i powierzchnie. Odkryją, jak tworzyć wrażenie trójwymiarowości na płaszczyźnie, która ma przecież dwa wymiary. Doświadczą, jak używać kolorów, by przekazać emocje, dawać wrażenie głębi i kontrastu. Ćwiczenia rysunkowe i malarskie pomogą uczestnikom przedstawić trójwymiarową przestrzeń i tworzyć przemyślaną kompozycję, rozwinąć kreatywność i umiejętność obserwowania.
Zajęcia są dla osób, które chcą rozwinąć się artystycznie, poznać podstawy rysunku i malarstwa, zgłębić nowe techniki, przygotować się do egzaminu do szkoły plastycznej lub spróbować swoich sił w tej dziedzinie dla przyjemności. Tematy i poziom zaawansowania dobierane są indywidualnie. Instruktorka zachęca do niezależnego widzenia i myślenia oraz do rozwijania własnego stylu. W programie zapoznanie z różnymi technikami rysunkowymi, malarskimi i graficznymi: ołówek, węgiel, sangwina, tusz, pastele, akwarela, gwasze, akryle lub farby olejne, collage, linoryt, monotypia.

Zajęcia we wtorek, godz. 19.00-20.30.

Instruktor Bożena Wiśniewska.

Uczestnicy: młodzież 14+, dorośli.

Opłata 150 zł/m-c, materiały własne. Pojedyncze zajęcia 40 zł.

Recenzje

brak recenzji

Inni klienci oglądali również