Lista zajęć Agnieszka Stanasiuk SITODRUK na tkaninach z elementami recyklingu i upcyklingu

SITODRUK na tkaninach z elementami recyklingu i upcyklingu

Kategoria

sztuka / rękodzieło

Opis

W czasie zajęć z sitodruku nastawionych na recykling i upcykling uczestnicy dowiedzą się jakie są techniki zdobienia materiału w duchu eko. Każdy z nich będzie miał szansę na odświeżenie własnej garderoby metodą sitodruku - tak, żeby ograniczyć zakup tkanin i ubrań.

Podczas zajęć uczestnicy zdobędą podstawową wiedzę odnośnie druku sitodrukowego, przygotowania matryc, przygotowania projektów. Zapoznają się ze specyfiką farb do tkanin, poznają różne farby: perłowe, puchnące, wywabiające pigment z tkaniny, folie flox i fleks oraz hot stamping. Będą mogli eksperymentować wykorzystując techniki wspomagające takie jak farbowanie tkanin na zimno, monotypię, stemple, bezpośrednie malowanie oraz sposoby miksowania technik.

Efektem ostatecznym zajęć będzie kompleksowe poznanie technik zdobienia oraz podniesienie świadomości ekologicznej wśród uczestników.

środa, godz. 18:00-20:30 (dwa razy w miesiącu) - młodzież 16+, dorośli
Pałacyk Konopackiego, ul. Strzelecka 11/13

Opłaty: 175 zł / zajęcia 2x m-cu

Zapisy on-line od 12 września 2022 r. od godz. 12:00.
Warunkiem rozpoczęcia zajęć jest zebranie się minimalnej ilości osób w grupie.

Instruktor

Agnieszka Stanasiuk

Agnieszka
Stanasiuk

Agnieszka Stanasiuk - AgaBrwi

Agnieszka Stanasiuk to artystka, projektantka tkanin, odieży o kostiumów teatralnych. W swojej pracy i twórczości wykorzystuje różne techniki zdobienia tkanin między innymi sitodruk.
Ukończyła studia na Wydziale Tkaniny i Ubioru Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od 2010 roku organizuje i prowadzi warsztaty twórcze dla amatorów i profesjonalistów na których dzieli się swoją pasją. Współpracowała z wieloma instytucjami kultury i nauki takimi jak: Galeria Zachęta, Mazowiecki Instytut Kultury, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, Goethe-Instytut. Tworzyła kostiumy dla wielu teatrów w całej Polsce.
Więcej: https://agabrwi.pl/

Lekcje

Grupy:
Wszystkie
środy, 18:00-20:30


Brak ustawionych lekcji

Recenzje

brak recenzji

Inni klienci oglądali również