Lista zajęć Pilates Art Zdrowy Kręgosłup

Pilates Art Zdrowy Kręgosłup

Kategoria

fitness / inne

Opis

Zajęcia o charakterze prozdrowotnym przeznaczone dla osób dorosłych chcących popracować nad prawidłową postawą, świadomością ciała i elastycznością.

Siedzący tryb życia, praca przy komputerze, prowadzenie samochodu, używanie telefonu komórkowego, dźwiganie – wszystko wpływa na kręgosłup, zazwyczaj prowadząc do pleców płaskich w odcinku lędźwiowym, bądź zaokrąglonych w odcinku piersiowym lub dyskomfortu w odcinku szyjnym. Przeciążony kręgosłup najczęściej kończy się dolegliwościami bólowymi. Warto zadbać o profilaktykę: rozluźnić napięte mięśnie (np. barki, kark), wzmocnić osłabione partie, zlikwidować napięcia w ciele, poprawić zakres ruchu w stawach.

Podczas treningu instruktor uczy także poprawnego używania mięśni dna miednicy. Ważnym elementem są również ćwiczenia oddechowe, automasaż i relaksacja. Pilates jest systemem, dzięki któremu można wzmocnić gorset mięśniowy i popracować nad równowagą oraz płynnością ruchu.

Zajęcia prowadzone są w wolnym tempie, dostosowanym do uczestników zajęć. Kluczowa jest technika i właściwa postawa ciała, a nie ilość powtórzeń. Aczkolwiek w nowym sezonie nie zabraknie wyzwań.

Poniżej znajduje się harmonogram zajęć:
Środa, sala kameralna:
20.15 - 21.15
Piątek, pracownia wokalna HBO:
17.10 - 18.10
18.10 - 19.10

Na zajęciach obowiązuje wygodny strój.
Zapisy na drugie zajęcia następują po uzgodnieniu konkretnego terminu z instruktorem.

Instruktor

Brak przypisanego instruktora

Recenzje

Zajęcie bardzo dobre, instruktor w interesujący sposób przemyca różne przydatne ciekawostki o zdrowiu, rzetelnie prowadzi zajęcia!
Agnieszka W.
03.10.2022 15:50