Lista zajęć Jolanta Caban-Mlącka CePeK - Pracownia portretu

CePeK - Pracownia portretu

Kategoria

sztuka / malarstwo

Opis

Zapraszam do pracowni rysunku i malarstwa, w którym głównym zadaniem artystycznym będzie nauka rysowania i malowania portretu. Będzie to miejsce w którym nauczymy się odtwarzać rysy ludzkie, stosując odpowiednie proporcje i modelunek światłocieniowy. Portret będziemy realizować we wszystkich technikach rysunku i malarstwa. Nauczymy się także kopiować twarze ludzkie ze zdjęć i reprodukcji. Będzie więc możliwość stworzenia podobizn swoich i członków rodziny oraz znajomych. Podłoża malarskie to blejtram, zagruntowana płyta lub kawałek deski. Jest możliwość wykonania samodzielnie gruntu tłustego pod portret.

W programie jest także wykonanie autoportretu przy pomocy lustra. Jedno z ćwiczeń malarskich będzie poświęcone portretowi renesansowemu i barokowemu. Nauczą jak namalować portret w takiej właśnie manierze historycznej. Materiały potrzebne do zajęć to farby, płótna, przybory rysunkowe, malarskie, bloki, kartony.

Zajęcia trwają 3 godziny.
Koszt uczestnictwa:  140 zł. za miesiąc.
Materiały we własnym zakresie po konsultacji z instruktorką.
Zajęcia odbywają się w czwartki w godz. 17:30-20:30.

Spotkania raz w tygodniu. Grupy do 8 osób.

Miejsce: Centrum Promocji Kultury, ul. Podskarbińska 2, Warszawa.

Instruktor

Artysta malarz, absolwentka Wydziału Malarstwa ASP w Warszawie, członek ZPAP, stypendystka MKiS w 1990 roku, stypendium Rządu Francuskiego - studia w Szkole Sztuk Pięknych w Montpellier, laureatka drugiej nagrody w konkursie malarskim Renneissance -Montfort Aumary-1991 roku, pierwszej nagrody w konkursie malarskim ZADRA -Warszawa-grudzien-2011r. Doktorat na kierunku sztuki piękne obroniony na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Recenzje

brak recenzji

Inni klienci oglądali również