Lista zajęć NUD - Kodowanie z robotami

NUD - Kodowanie z robotami

Kategoria

edukacja / programowanie

Opis

Zajęcia dla dzieci w wieku 5-7 lat.

Robot Photon jest interaktywny, dzięki czemu motywuje dzieci oraz młodzież do eksperymentowania i zabawy. Dzięki działaniom użytkownika, otrzymuje nowe funkcje i możliwości. Photon jest wyposażony w nowoczesną technologię, potrafi reagować na wiele bodźców zewnętrznych, a dzięki dedykowanej aplikacji, pomoże dzieciom rozwinąć wyobraźnię, umiejętności logicznego i analitycznego myślenia, oraz nauczy dzieci podstaw programowania.

W programie zajęć:

Zapoznanie się z robotem Photon, założenie kont oraz praca z aplikacją PhotonRobot. W czasie tej lekcji uczestnicy dowiedzą się w jaki sposób sterować robotem, jakie kryje dodatkowe funkcję oraz jak napisać pierwszy prosty program. Podczas lekcji uczestnicy dowiedzą się czym są pętle oraz jak wykorzystać je w praktyce.
Wykorzystanie aplikacji Photon Coding do stworzenia programu zgodnie z polecaniami prowadzącego, te zajęcia będą miał formę zajęć grupowych. Zadaniem każdego z uczestników będzie tak zaprogramować robota aby mógł on opuścić labirynt.
Wykorzystanie aplikacji Photon Coding oraz robota Photon do stworzenie własnego program spełniającego określone przez prowadzącego funkcjonalności (część lekcji prowadzona będzie w grupach).

Umiejętności nabyte podczas zajęć:

rozwijanie umiejętności krytycznego i logicznego myślenia, wnioskowania;
kształtowanie umiejętności odkodowywania informacji;
doskonalenie umiejętności działania w zespole.

Instruktor

Brak przypisanego instruktora

Lekcje

Brak ustawionych lekcji

Recenzje

brak recenzji