Lista zajęć NUD - Kodowanie z robotami

NUD - Kodowanie z robotami

Kategoria

edukacja / programowanie

Opis

W trakcie zajęć wykorzystywany jest interaktywny robot Photon. Uczy podstaw programowania, pokazuje najnowsze technologie, rozwija logiczne myślenie oraz kreatywność. Wszystko to w najbardziej atrakcyjnej formie - poprzez zabawę!

Robot jest kodowany przy użyciu graficznych języków programowania z wykorzystaniem czujników. W czasie zajęć młodzi adepci sztuki programowania, będą rozwiązywać przedstawione im problemy poprzez tworzenie własnych programów z wykorzystaniem czujników, które posiada robot.

Photon nie tylko bawi i uczy, lecz także wspiera rozwój emocjonalny, a to dzięki naukowcom z Uniwersytetu SWPS biorącym czynny udział w procesie tworzenia robota. Robot rozwija się razem z dziećmi - jest niczym niezapisana karta, dzieci muszą mu pomóc nauczyć się w jaki sposób się poruszać oraz reagować na otaczający go świat.

Następnym narzędziem wykorzystanym w trakcie zajęć będzie interaktywny robot edukacyjny Qobo. Robot ten rozwija u dzieci umiejętności kodowania bez wykorzystania wyświetlacza. Kodowanie, przy pomocy specjalnej mapy oraz kart edukacyjnych opiera się na tworzeniu podstawowych algorytmów, które rozwijają u dzieci umiejętność pracy zespołowej, kreatywność oraz logiczne myślenie.

Nauka programowanie na wczesnym etapie rozwoju dziecka przekłada się na rozwójlogicznego myślenia i kreatywności.
Są to umiejętności, które zaowocują na kolejnych etapach edukacji, pozwalając dzieciom na osiąganie jak najlepszych wyników kształceniowych.

Warsztaty przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym 4-6 lat.

Instruktor

Brak przypisanego instruktora

Lekcje

Grupy:
Wszystkie
17.06 - Roboty z wizytą w kosmosie
20.05.23 - Robotyczne figury geometryczne
25.03.23 - Roboty z wizytą w lesie
29.04.23 - Roboty w wielkim mieście


Brak ustawionych lekcji

Recenzje

brak recenzji

Inni klienci oglądali również