Lista zajęć Agnieszka Kocińska Brykanki - muzyczne poranki dla rodziców i dzieci

Brykanki - muzyczne poranki dla rodziców i dzieci

Kategoria

muzyka / rytmika

Opis

Zajęcia mają na celu przybliżenie dzieciom świata dźwięków, w które wspólnie wpływamy poprzez głos i swobodny spontaniczny ruch.
Dużo śpiewamy i dużo się ruszamy. Dzieciom przedstawiane są różne skale modalne, sfery rytmiczne, metra trójdzielne i dwudzielne, a także nietypowe rytmy. Podczas tego muzycznego spotkania wykorzystywana jest metoda ruchu improwizowanego R. Labana, dlatego towarzyszą nam kolorowe chusty, piłeczki, bańki mydlane, które pobudzają dzieci do spontanicznego poruszania się. Dzieci słuchają, a gdy są już gotowe intuicyjnie powtarzają podstawowe gamy, skale, rytmy. Przy śpiewie i grze na instrumentach perkusyjnych dzieci odkrywają przyjemność z doświadczania muzyki.

Na koniec zajęć śpiewamy piosenki uspokajające, kołysanki, które w łagodny sposób domykają to muzyczne spotkanie. Dzięki zajęciom umuzykalniającym rodzice obserwują u dzieci zwiększoną płynność mowy i lepszą dykcję. Dzieci coraz chętniej i swobodniej tworzą pierwsze słowa, rytmizują, śpiewają, improwizują. Ponadto dzieci dłużej potrafią utrzymać koncentrację, co ma wpływ na rozwój intelektualny. Zajęcia wg. teorii Gordona mają bogaty słownik melodyczny i rytmiczny, pomagają w lepszej koordynacji ciała w pracy z muzyką, a przede wszystkim są ogromną przyjemnością i dobrą zabawą dla dzieci i dorosłych!

Zajęcia są przeznaczone dla dzieci od 0 do 3 lat. Zachęcamy do nieprzekraczania limitu wiekowego. Dzieci powyżej 3 roku życia bywają już gotowe na nieco inne aktywności ruchowo-rytmiczne niż te, przewidziane w programie Brykanek. Oczywiście najważniejszy jest kontakt z dzieckiem i moment rozwoju, który najlepiej obserwują rodzice.

Terminy: 7, 14, 21, 28 lutego | wtorek | godz. 10:30-11:15

Wstęp płatny 80 zł za miesiąc (4 zajęcia | pierwsze dziecko)

Zniżka dla rodzeństwa 50 % ceny - 40 zł (4 zajęcia | drugie dziecko)

Adres: ul. Samogłoska 9A lokal 3

Instruktor

Agnieszka Kocińska - prowadzi zajęcia umuzykalniające z elementami teorii Gordona dla małych dzieci w żłobkach, przedszkolach, miejscach aktywności lokalnej oraz zajęcia wokalne dla dzieci w Białołęckim Domu Kultury w Warszawie. Od wielu lat pracuje z dziećmi jako animatorka, artystka, nauczycielka. Współtworzyła szkołę demokratyczną. Wokalnie i ruchowo współtworzyła spektakl dla dzieci dofinansowany ze środków m.st. Warszawy pt. „Leśne czary”, występowała w spektaklach dla dzieci m.in. w Teatrze Remus i w Teatrze Tańca Inoj. Oprócz tego prowadzi autorskie warsztaty wokalne i emisji głosu "Wolno głośno" dla dorosłych w Stacji Muranów. Śpiewa wieloma technikami, w tym białym otwartym głosem. Współtworzy wokalnie zespół Cukry oraz Bez i Nadzieja.
Ukończyła Akademię Praktyk Teatralnych w Gardzienicach, Szkołę Piosenki im. E. Zapendowskiej, obecnie studiuje w Studio Wokalnym Ośrodka Kultury Ochota w Warszawie. Skończyła również Kurs Choreografii w Centrum w Ruchu w Warszawie.

Lekcje

Brak ustawionych lekcji

Recenzje

brak recenzji

Inni klienci oglądali również