Starsze berbecie

Opis

Starsze Berbecie, to zajęcia umuzykalniające dla dzieci od 3 do 5 roku życia, oparte m. in. na teorii C. Orffa, R. Labana, E. E. Gordona.

Podczas zajęć dzieci osłuchują się z językiem muzycznym, bawiąc się przy piosenkach w różnorodnym metrum i skalach.

Muzyka jest punktem wyjścia dla wielu aktywności wspierających ogólny rozwój.
Dzieci ćwiczą motorykę małą i dużą, uczą się reagowania na zmiany agogiczne (zmiany tempa), na nagłą ciszę w muzyce, na zmiany trybu (dur-wesoły, moll- smutny), trenują uwagę i koncentrację.
Zajęcia usprawniają aparat mowy (ćwiczenia oddechowe oraz ćwiczenia aparatu artykulacyjnego, uwrażliwiają i odsłaniają bogactwo świata dźwięków, pojawią się ćwiczenia rytmiczne, słuchowe, inhibicyjno-incytacyjne. Towarzyszą nam ciekawe instrumenty, kolorowe chusty, woreczki sensoryczne, piłeczki oraz wiele innych atrakcji.

Wszystkie piosenki, rytmiczanki, śpiewanki wykonywane są na żywo!
Serdecznie zapraszamy!

Prowadząca: Justyna Górska i Joanna Drewniak

Joanna Drewniak (Muzyk, wokalistka i pedagog, wiolonczelistka. Studiowała Śpiew solowy na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Absolwentka kulturoznawstwa, pedagogiki, pedagogiki specjalnej i logopedii. Jest certyfikowaną instruktorką zajęć gordonowskich. Pracowała jako muzykoterapeutka z seniorami i osobami o różnym stopniu niepełnosprawności. Zajmuje się kształceniem emisji głosu i treningiem umiejętności wokalnych. Na zajęciach wykorzystuje różne techniki śpiewu, od klasycznej, poprzez jazz, aż po śpiew rozrywkowy. W swojej pracy dziećmi pragnie rozbudzić w nich pasję i radość z muzykowania, aby w sposób przyjazny i otwarty rozwijać ich artystyczne zdolności.)

Justyna Górska z wykształcenia jest skrzypaczką i altowiolistką, ale gra również na pianinie, okarynie, afrykańskim djembe i ukulele. Podwójny dyplom magistra sztuki otrzymała na białostockim Wydziale Instrumentalno-Pedagogicznym Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. W ramach stypendium Erasmus studiowała również na Universität für Musik und darstellende Kunst w Wiedniu, a także dwa lata Muzykologię na Uniwersytecie Warszawskim. Na co dzień łączy działalność artystyczną z pedagogiczną. Od wielu lat prowadzi zajęcia umuzykalniające dla dzieci w wieku od 0-6 lat, czerpiąc z założeń m. in. Carla Orffa, Rudolfa Labana oraz teorii Edwina Eliasa Gordona.

Regulamin zajęć oraz opłat dostępny tutaj: https://tinyurl.com/2bdeyd6e

Recenzje

brak recenzji

Inni klienci oglądali również