Lista zajęć Katarzyna Wróbel Klub Rodziców: SMYKO-multisensoryka

Klub Rodziców: SMYKO-multisensoryka

Opis

Autorskie zajęcia sensoryczne dla dzieci od 6 miesiąca życia wraz z opiekunami, stymulujące wszystkie 7 zmysłów do współpracy. Program został stworzony przez doświadczonego pedagoga, terapeutę integracji sensorycznej Aleksandrę Charęzińską.
SMYKO-multisensoryka to zajęcia o charakterze:
• rozwojowym– wspierają całościowy rozwój dziecka.
• profilaktycznym– zapobiegają powstawaniu deficytów sensorycznych – związanych z tzw. deprywacją sensoryczną (czyli zbyt małą ilością różnorodnych bodźców potrzebnych do prawidłowego rozwoju).
• przesiewowym– prowadzący jest w stanie wstępnie określić profil sensoryczny dziecka - jeśli dziecko nadmiernie poszukuje lub konsekwentnie unika pewnych bodźców sensorycznych. Jest to pierwszy krok w celu wykrywania zaburzeń integracji sensorycznej.
• edukacyjnym– rodzice i opiekunowie dowiadują się w jaki sposób prawidłowo stymulować zmysły maluszka poprzez proste aktywności i zabawę.
• zabawowym – zajęcia odbywają się poprzez zabawę.
• nastawionym na proces – a nie na efekt. Na zajęciach najważniejsza jest sama zabawa i doświadczanie (ściskanie, zgniatanie, masowanie, doświadczanie, poznawanie, poszukiwanie, odkrywanie), a nie wykonanie konkretnej pracy plastycznej czy zadania.

Prowadzenie:

Katarzyna Wróbel, psycholog, pedagog specjalny, oligofrenopedagog, pedagog wczesnoszkolny, absolwentka promocji zdrowia i profilaktyki uzależnień Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie oraz pedagogiki resocjalizacyjnej Uniwersytetu Jagiellońskiego, w trakcie studiów podyplomowych z diagnozy i terapii procesów integracji sensorycznej w Centrum Integracji Sensorycznej w Warszawie, trener zajęć ogólnorozwojowych dla dzieci takich jak: Sensoplastyka®, SMYKO-multisensoryka®, GROW with play ©, metoda Ruchu Rozwijającego bazująca na pracy Weroniki Sherborne, instruktorka Polskiej Szkoły Masażu Shantala, terapeuta ręki i zaburzeń motoryki małej, trener grafomotoryki, streetworker, koordynator i wychowawca grup młodzieżowych, animator, instruktorka Zumba® fitness, Zumba®Kids & Zumba®Kids Junior.

ZAJĘCIA ODBYWAJĄ SIĘ W PIĄTKI:

  • godz. 9:05-9:50 (1-2 lata)
  • godz. 10:00-10:45 (1,5 - 2,5 roku)

Recenzje

Uważam że prowadząca zna się na tym co robi, daje wyraźne polecenia jak pracować z maluchem, zajęcia są ciekawe i rozwijające, mojemu synowi bardzo się podobało.
Aleksander S.
02.10.2023 11:03

Inni klienci oglądali również