Teraz My! środa

Kategoria

sztuka / teatr

Opis

Zajęcia teatralne, które pragnę zaproponować są połączeniem ćwiczeń aktorskich i gier psychologicznych. Połączenie obu tych dziedzin ma znaczący wpływ na budowanie dziecięcej, młodzieńczej, jak i również dojrzałej osobowości człowieka. Teatr i psychologia stają się wspaniałym narzędziem terapeutycznym i rozwojowym.

Gry, ćwiczenia i zabawy, które proponuję są uniwersalne i można je wnieść do każdej grupy wiekowej. Powinny być wykorzystywane kompleksowo, nie w sposób jednostkowy, tylko wtedy można liczyć na zrealizowanie wcześniej postawionych celów. Pamiętajmy, że zabawa sama w sobie może być celem! Gry pomagają uporządkować problemy, odnaleźć swoje miejsce w grupie, uczą współpracy, wrażliwości, budują poczucie zaufania, stymulują rozwój osobisty, a także odkrywają przed uczestnikami role, które są w grupie przybierane i tożsamość społeczną oraz indywidualną.
Co ważne, gry mają również wpływ na uczenie się efektywnej komunikacji w sposób nieinwazyjny – bez wywierania nacisku. Poprzez danie możliwości zrelaksowania się, grupa ma szanse na osiągnięcie porozumienia, zwłaszcza między osobami różniącymi się – jest to szczególnie ważne dla osób nieśmiałych.

Na podstawie gier i zabaw można również budować krótkie formy, wypowiedzi teatralne, tak zwane etiudy. Jeśli grupa zdecyduje się pracować nad konkretnym problemem, ideą, rzeczą, z owych etiud można w prosty sposób złożyć spektakl, który od początku do końca staje się autorskim przedstawieniem zespołu.

W swoich zasobach posiadam również podstawową umiejętność budowania lalek i animowania, grania nimi, moją propozycją jest również połączenie tych dwóch form teatralnych, jeśli uczestnicy zajęć będą otwarci na taki pomysł.

środa
godz. 18.00-21.00
instruktorka: Olimpia Bogusz
opłata: 220 zł/ mies., zajęcia próbne: 50 zł
sala: Powiększenie, 301 a/b, III piętro

Recenzje

brak recenzji

Inni klienci oglądali również