Break Dance

Kategoria

taniec / street dance

Opis

Breakdance, znany również jako B-boying lub Breaking, to dynamiczny styl taneczny zapoczątkowany w Nowym Jorku w środowisku ludzi tworzących kulturę hip-hop. Charakteryzuje się silnymi, energetycznymi ruchami, połączonymi z akrobatyką, układami na podłodze i elementami ruchów inspirowanych np. Kung-fu. Zajęcia skierowane są do osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę ze skrzypcami, jak również do bardziej zaawansowanych skrzypków, chcących doskonalić swój warsztat. Podczas zajęć oprócz rozwijania techniki gry na instrumencie, poznawania podstaw zapisu nutowego i zasad muzyki, ćwiczymy słuch, koordynację ruchową, pamięć. Rozwijamy wrażliwość i poczucie estetyki. Repertuar i metoda nauczania dostosowane są do wieku, możliwości i gustu ucznia.

Breakdance skupia się na wyrażaniu kreatywności i indywidualności poprzez połączenie różnych ruchów w tańcu. W tańcu tym wykorzystuje się oryginalne kroki taneczne tzw. Top Rock's oraz obroty, zatrzymania, ruchy nogami w parterze i wiele innych. Głównym celem jest wytworzenie płynności i precyzji w wykonaniu tych ruchów w rytm muzyki.
Pozytywnymi aspektami ćwiczenia Breakingu są:
-Kondycja fizyczna- tańcząc, uczniowie poprawiają swoją ogólną wytrzymałość, siłę i gibkość.

 • Samo wyrażanie siebie: Breakingu daje uczniom możliwość wyrażania swojej kreatywności i indywidualności poprzez tworzenie własnych ruchów i kombinacji, mogą oni rozwijać swój unikalny styl i budować pewność siebie.
  -Budowanie umiejętności społecznych: treningi wykonywane w grupach, uczą współpracy, komunikacji i wzajemnego wsparcia.
  Uczestnicy zajęć Breakdance zdobędą umiejętności taneczne, techniki i kombinacje ruchów charakterystyczne dla tego stylu (tzw. Fundamenty). Będą w stanie wykonać podstawowe kroki, a także rozwijać się, tworząc własne sekwencje.
  Taniec Breaking wymaga regularnej praktyki, cierpliwości i determinacji. Uczniowie nauczą się systematyczności i pokonywania trudności, co przekłada się na inne obszary życia.
  Breakdance to nie tylko sport (nowa dyscyplina Olimpijska od 2024r), ale również i przede wszystkim forma ekspresji artystycznej. Uczestnicy zajęć będą mogli wyrazić emocje poprzez taniec, odkrywać pasję płynącą z tworzenia i występowania przed publicznością.

Zajęcia:

 • grupa I: wtorek godz. 17:30-18:30
 • grupa II: wtorek godz. 18:30-20:00

Recenzje

brak recenzji