Joga

Kategoria

fitness / joga

Opis

Somayog łączy indyjski system ćwiczeń fizycznych i oddechowych ze współczesnymi, fizjoterapeutycznymi technikami pracy z ciałem i umysłem. Istnieje tłumaczenie nazwy Somayog jako „joga wiecznej młodości", które doskonale oddaje fizyczne efekty jej praktykowania. Młodzieńcza sprawność jest jednak tylko jedną z korzyści odczuwanych w wyniku dłuższej praktyki. Pozostałe zmiany dotyczą sfery świadomości i są równie ważne dla jakości życia jak sprawne ciało.

Somayog pomaga rozluźnić chroniczne napięcia, przywraca kontakt z ciałem i umiejętność właściwego posługiwania się ciałem, zwiększa elastyczność kręgosłupa, mięśni i więzadeł, wzmacnia mięśnie posturalne, działa terapeutycznie w dolegliwościach układu ruchu, wspomaga ekonomiczne oddychanie i pracę z energią za pomocą oddechu. Na poziomie psychicznym umożliwia wyciszenie umysłu, mniejszą podatność na stres, lepsze wyrażanie siebie i efektywne zarządzanie swoim życiem, poprawia umiejętność relaksacji i koncentracji, wzbogaca postrzeganie.

Regularna praktyka podnosi komfort życia i niweluje negatywne skutki stresu. Działa także terapeutycznie i zapobiegawczo, dlatego polecana jest osobom, które z przyczyn zdrowotnych lub wieku nie są w stanie praktykować innego rodzaju aktywności fizycznej.

Zajęcia prowadzi Wiola Ziaja (https://www.swiatowid.net.pl/o-nas/instruktorzy/742-wiola-ziaja)

Lekcje

Grupy:
Wszystkie
Poniedziałek 19.00 - 20.30


Brak ustawionych lekcji

Recenzje

brak recenzji

Inni klienci oglądali również